• rozwiń

eBay zmienia strategię na polskim rynku. Znosi opłaty, ale nie wszystkie

eBay zmienia strategię na polskim rynku. Znosi opłaty, ale nie wszystkie

Usuwamy opłaty za wystawienie dla krajowych sprzedawców firmowych i prywatnych oraz aktualizujemy funkcje i opłaty dotyczące sklepów - poinformował eBay polskich użytkowników. Do tej pory serwis kiepsko sobie radził w porównaniu do największego konkurenta - Allegro. Teraz zamierza zmienić swoją strategię w Polsce.

Od 1 listopada 2016 r. zmieniamy funkcje i opłaty dotyczące dużych sklepów i megasklepów - poinformowała spółka. Tego dnia otwarto nowy "megasklep" dla polskich sprzedawców, który umożliwia sprzedaż produktów na międzynarodowych stronach eBay bez ponoszenia opłat.

- Polski rynek e-commerce jest atrakcyjny dla eBay. Jest duży i rozwija się prężnie, a osób robiących zakupy w internecie jest około 15 milionów. Ogłoszone dziś zmiany to początek usprawnień polskiej odsłony portalu, które będą wprowadzane w najbliższych miesiącach w ramach projektu zmiany sposobu korzystania ze strony - powiedział Eben Sermon, wiceprezes eBay na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Cennik opłat

Opłaty za wystawienie zniknęły, ale wzrosły inne - i to znacząco. Chodzi o subskrypcję sklepów. W przypadku "megasklepu" cennik podniesiono z niespełna 70 zł do prawie tysiąca zł. Na nowej siatce opłat nie wszyscy więc zyskają.

Już w październiku eBay usunął opłaty za wystawienie dla krajowych sprzedawców we wszystkich kategoriach i przedziałach cenowych poza kategorią "Motoryzacja: Pojazdy".

"Oznacza to, że zapłacisz opłaty tylko wtedy, gdy sprzedasz towar lub dodasz do oferty opcje dodatkowe" - wyjaśnia eBay w komunikacie.

 

Zobacz, Assange odcięty od internetu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane