• rozwiń
  • WIG20 2340.49 +1.01%
  • WIG30 2693.56 +0.99%
  • WIG 60463.21 +1.02%
  • sWIG80 11680.91 +0.21%
  • mWIG40 4111.29 +0.89%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:01

Dostosuj

Nowy e-dowód od 2019 roku. Giganci łączą siły

Nowy e-dowód od 2019 roku. Giganci łączą siły
Foto: Shutterstock Foto: Połączone siły spółek mają jeszcze efektywniej wspierać administrację w budowaniu cyfrowej Polski

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że na zamówienie Poczty Polskiej i PUC-Envelo realizuje plany wprowadzenia od 2019 roku e-dowodu. "W każdym urzędzie czy placówce służby zdrowia posługiwanie się tym dowodem powinno znacznie przyspieszyć operacje urzędowe"- podsumował Robert Malicki, członek zarządu PWPW.

Celem współpracy spółek jest jak najszybsza, pełna cyfryzacja kluczowych usług publicznych.

Strony porozumienia zapowiedziały powołanie wspólnych zespołów zadaniowych, które zajmą się zdefiniowaniem, a następnie rozwijaniem wspólnie podejmowanych inicjatyw. Będą także szukać nowych możliwości biznesowych.

E-dowód

PWPW specjalizuje się w elektronicznej identyfikacji i certyfikacji: kwalifikowanym podpisie elektronicznym oraz kwalifikowanym znaczniku czasu. W ramach porozumienia wzmocni i rozszerzy współpracę dotyczącą e-administracji z Pocztą Polską.

"Z każdego miejsca, w domu, ktoś kto ma komputer i czytnik, który kosztuje mniej więcej tyle co myszka komputerowa, będzie mógł bezpiecznie skorzystać ze wszystkiego, co państwo mu oferuje jeśli chodzi o e-usługi. Oprócz tego w każdym urzędzie czy placówce służby zdrowia posługiwanie się tym dowodem powinno znacznie przyspieszyć operacje urzędowe" - podał w komunikacie członek zarządu PWPW Robert Malicki.

Jego zdaniem taki "klucz do różnych systemów państwowych pozwoli skrócić kolejki oraz zmniejszyć, a nawet wyeliminować niektóre rodzaje opłat".

Cyfrowa Polska

Połączone siły spółek mają jeszcze efektywniej wspierać administrację w budowaniu cyfrowej Polski.

Współpraca spółek nie startuje od zera, cyfrowa Platforma Envelo korzysta już z infrastruktury PWPW do świadczenia bezpiecznych usług komunikacji. Poczta Polska wykorzystuje elektroniczną platformę do doręczeń oraz tak zwanej skrzynki dla obywatela.

PWPW, PP i PPUC będą wykorzystywać swoje zasoby biznesowe, IT, sprzedażowe oraz marketingowe.

 

Młodzież w dobie internetu. "Cały czas są online"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane