• rozwiń

Nieczysta gra FIFA i przemówienie królowej. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Nieczysta gra FIFA i przemówienie królowej. Dziś w TVN24 Biznes i Świat
Foto: EPA Foto: FIFA ma problemy

W środę w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić wydarzenia w Szwajcarii, gdzie aresztowano sześciu wysokich rangą działaczy FIFA. Będziemy także w w brytyjskim parlamencie, gdzie Królowa Elżbieta II przedstawi program premiera Davida Camerona. Przyjrzymy się również pomysłom bankowców na rozwiązanie problemów osób zadłużonych we franku szwajcarskim.

Szwajcarska policja aresztowała w Zurychu sześciu wysokich rangą działaczy Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), podejrzewanych przez władze USA o przyjmowanie i dawanie łapówek, na łączną sumę sięgającą milionów dolarów. Władze Stanów Zjednoczonych żądają ich ekstradycji.

Wśród zarzutów stawianych działaczom są też m.in. wymuszenia, pranie pieniędzy, oszustwa finansowe z wykorzystaniem technologii informatycznych.

Czy to początek długo wyczekiwanych zmian w FIFA? Na antenie TVN24 Biznes i Świat zapytamy o to ekspertów.

Sposób na franka

Związek Banków Polskich ma dziś zaprezentować swoje propozycje dla zadłużonych we frankach szwajcarskich. Konferencja bankowców zaplanowana jest na godz. 11.00. Transmisja na portalu tvn24bis.pl. Komentarze także na antenie TVN24 Biznes i Świat

Będziemy też na Wyspach, gdzie królowa Elżbieta II wygłosi w brytyjskim parlamencie mowę tronową, w której przedstawi program rządu premiera Davida Camerona na najbliższe pięć lat. Na antenie TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się szczególnie pomysłom dotyczących imigrantów. W czwartek Cameron ogłosił plan zaostrzenia polityki wobec nielegalnych imigrantów, w tym konfiskatę ich płac przez policję oraz kontrolę rachunków bankowych osób podejrzanych, iż mają nieuregulowany status prawny na Wyspach.Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane