• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Widmo zimnej wojny i kondycja polskiej armii. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Powrót zimnej wojny? Odtwórz: Powrót zimnej wojny?
Foto: mil.ru | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Rosja postanowiła opuścić układ CFE | Video: Powrót zimnej wojny?

Rosja wycofała się z międzynarodowych ustaleń o kontroli zbrojeń. Dzisiaj w TVN24 Biznes i Świat spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy to zalążek nowej zimnej wojny. Sprawdzimy również stan polskiej armii i zobaczymy, czy dolar dalej będzie umacniał się do złotego.

Jak poinformowało we wtorek rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych Rosja postanowiła wycofać się z prac wspólnej grupy konsultacyjnej do spraw Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie (CFE). Traktat został podpisany w Paryżu w 1990 roku przez kraje NATO i państwa ówczesnego Układu Warszawskiego. Dokument określał limity kluczowych kategorii broni konwencjonalnej na terytorium od Atlantyku po Ural. Czy to początek nowej zimnej wojny?

Co z polską armią?

W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, w jakiej kondycji jest wobec tej sytuacji polskie wojsko. W środę odbędzie się doroczna odprawa kadry kierowniczej MON i sił zbrojnych z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jej głównymi tematami będą realizacja ustaleń szczytu NATO w Newport i przygotowania do przyszłorocznego szczytu sojuszu w Warszawie oraz modernizacja armii.

Bedziemy tez w Japonii. W środę przypada czwarta rocznica trzęsienia ziemi i tsunai, które kosztowały życie około 19 tys. osób i uszkodziły elektrownię atomową Fukushima.

Na naszej antenie zastanowimy się też, czy kurs dolara dogoni kurs euro. Amerykańska waluta biła wczoraj rekordy. Za jednego dolara trzeba było zapłacić nawet 3,89 zł, najdrożej od 2009 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane