• rozwiń

Temat: Rosja

"Nagi" Putin i broń dla Ukrainy. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Foto: EPA Foto: Zdaniem Chodorkowskiego, Putin jest u schyłku swych rządów

W piątek w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o tym, czy Polska powinna dozbroić ukraińskich żołnierzy. Zastanowimy się również, czy Władimir Putin jest - jak twierdzi Michaił Chodorkowski - u schyłku swoich rządów.

Były czołowy rosyjski biznesmen i opozycjonista Michaił Chodorkowski powiedział w czwartek w Londynie, że Władimir Putin jest "nagim królem", który kieruje krajem o słabnącej gospodarce, co doprowadzi w końcu do walki o władzę między rywalizującymi klanami w Moskwie. Zdaniem Chodorkowskiego Zachód powinien nawiązywać kontakty z ugrupowaniami opozycyjnymi w Rosji w oczekiwaniu na koniec "ery Putina". Na naszej antenie przeanalizujemy słowa Chodorkowskiego.

W TVN24 Biznes i Świat spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie jak nie ulec rosyjskiej propagandzie?

Porozmawiamy również o tym, czy Polska powinna dozbroić Ukrainę? We wtorek przewodniczący ukraińskiego parlamentu Wołodymyr Hrojsman zaapelował w Parlamencie Europejskim do państw UE o nowoczesną broń dla Ukrainy.

Magnes dla młodych

Nazywany "Johnem Dżihadystą" mężczyzna, pojawiający się na wielu nagraniach wideo Państwa Islamskiego, na których obcina głowy zakładnikom, nazywa się Mohammed Emwazi i pochodzi z zachodniego Londynu - poinformował w czwartek portal BBC News. Emwazi urodził się w Kuwejcie i ma 25-27 lat - twierdzi BBC, wskazując, że mężczyzna był znany brytyjskim służbom specjalnym, ale te nie ujawniały jego tożsamości ze względów operacyjnych.

Na naszej antenie zastanowimy się jak odciągnąć młodych ludzi od radykalnego islamu.

Zamach na kulturę

Bojownicy Państwa Islamskiego zniszczyli w północnym Iraku kolekcję bezcennych posągów i rzeźb sprzed kilku tysięcy lat - wynika z nagrania wideo zamieszczonego w internecie przez to dżihadystyczne ugrupowanie zbrojne.

Na filmie widać mężczyznę niszczącego młotem posągi, spośród których kilka pochodzi z 7 w. p.n.e., z czasów asyryjskich. Niezidentyfikowany mężczyzna mówi, że zabytki zostały zniszczone, ponieważ promowały bałwochwalstwo.

Naszych gości zapytamy, dlaczego dżihadyści chcą pisać historię na nowo?

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane