• rozwiń

Polscy żołnierze na Ukrainie i portfele najbogatszych. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Polscy żołnierze na Ukrainie i portfele najbogatszych. Dziś w TVN24 Biznes i Świat
Foto: Fot. st. chor. sztab. A.Roik/CCDORSZ Foto: Polacy mają szkolić ukraińskich podoficerów

W czwartek w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, jak zareaguje Rosja na zapowiedź, że Polska będzie szkoliła ukraińskich żołnierzy. Zrobimy także bilans ustaleń i zajrzymy do portfeli najbogatszych Polaków.

Polska weźmie udział w szkoleniu ukraińskich podoficerów, szczegółowe decyzje w tej sprawie mają zapaść w połowie marca. - Z listem w tej sprawie zwrócił się minister obrony Ukrainy. Polska od wielu miesięcy uczestniczy w szkoleniu oficerów - powiedział doradca ministra obrony gen. Bogusław Pacek. - Teraz jest uzgodnienie, że jako NATO będziemy brali udział także w szkoleniu podoficerów. Szczegóły będą znane za kilka tygodni. Decyzji jeszcze nie ma, ma zapaść w połowie marca - dodał.

W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, czy przejście od słów do czynów nasili rosyjską propagandę.

Gazowy szantaż

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę, że odmowa Kijowa w kwestii dostarczania gazu do separatystycznych regionów na wschodzie Ukrainy "pachnie ludobójstwem".

Ostrzegł, że jeśli władze Ukrainy nie będą płacić za surowiec, Gazprom zredukuje dostawy do tego kraju, co "stworzy problem" dla tranzytu do krajów europejskich. Wyraził nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Kto zyska na unii energetycznej?

KE przyjęła w środę strategię budowy unii energetycznej, mającej wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne krajów UE. Przedstawiciele polskich władz podkreślają, że uwzględniono ogromną większość naszych postulatów.

- To bez wątpienia najbardziej ambitny projekt w dziedzinie energii od czasu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali - oświadczył na konferencji prasowej w Brukseli wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz. Zapowiedział zintegrowanie 28 krajowych rynków energii w jeden wspólny, a także przekształcenie systemu energetycznego UE w ciągu pięciu lat - czyli do końca kadencji obecnej KE.

Na naszej antenie zastanowimy się, czy Polska zyskała czy straciła na unijnych ustaleniach.

Portfele najbogatszych

Jan Kulczyk z 15,1 mld zł znalazł się na szczycie listy 100 najbogatszych Polaków przygotowanej po raz kolejny przez polską redakcję magazynu “Forbes”. Kto awansował, a kto spadł w zestawieniu.

Więcej na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane