• rozwiń

Przegląd prasy: urzędowe pisma w ePUAPce. Tysiące poszkodowanych obywateli

Przegląd prasy: urzędowe pisma w ePUAPce. Tysiące poszkodowanych obywateli
Foto: Shutterstock Foto: jak ujawniło Ministerstwo Cyfryzacji - 2826 szkół, urzędów gmin, bibliotek, urzędów miejskich, zakładów komunalnych, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków wychowawczych, a nawet sądów całej Polsce do tej pory w ogóle nie zalogowało się do tego systemu

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) miała wprowadzić urzędniczą Polskę w nowoczesność. Tak się jednak nie stało - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Dziennik Gazeta Prawna" wyjaśnia dlaczego tak się nie stało i czemu w praktyce nazywana jest ePułapką.

Niezałatwione sprawy

Jak ujawniło Ministerstwo Cyfryzacji: 2826 szkół, urzędów gmin, bibliotek, urzędów miejskich, zakładów komunalnych, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków wychowawczych, a nawet sądów całej Polsce do tej pory w ogóle nie zalogowało się do tego systemu.

Co to oznacza? Otóż to, że tysiące oficjalnych dokumentów wysłanych przez interesantów, mogło zaginąć w wirtualnej otchłani, ponieważ adresaci nawet się nie zainteresowali tym, co się dzieje na ich kontach.

Tymczasem średnio do każdej z tych instytucji spłynęło pięć pism, a były i takie, które tych pism dostały (a ściślej nie dostały) - 100. To tysiące niezałatwionych spraw urzędowych obywateli.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
AnonimW
W polsce przetargi systemów informatycznych to fikcja. Aby dostać zlecenie rządowe należy być blisko zlecajacych. Usługi są dziwnie przeplacane, jak by nie na rynek pl, gdzie nigdy to nie przekłada się na jakość usług. Może nowy rząd to zmieni.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
yDuck 77
To moze scignąc szefów tych jednostek za niedopełnienie obowiązków słuzbowych ?
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane