• rozwiń

Przegląd resortu infrastruktury zakończony. Czterech wiceministrów z dymisjami

Przegląd resortu infrastruktury zakończony. Czterech wiceministrów z dymisjami
Foto: tvn24 Foto: Dymisje to efekt zapowiedzianego przez premier przeglądu resortów

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisje czterech wiceministrów infrastruktury i rozwoju: Zbigniewa Klepackiego, Marcina Kubiaka, Adama Zdziebły i Janusza Żbika. To wynik przeglądu resortów - poinformowało w czwartek Centrum Informacyjne Rządu.

Przyjęcie dymisji zostało uzgodnione z minister infrastruktury i rozwoju Marią Wasiak - poinformowano w komunikacie.

Pozostała piątka

W wyniku przeglądu w MIR stanowiska straciło czterech z dziewięciorga dotychczasowych wiceministrów. W MIR funkcje wiceministrów sprawują obecnie: Zbigniew Rynasiewicz, Marceli

Niezgoda, Paweł Orłowski, Dorota Pyć oraz Iwona Wendel.

Z kierownictwem MIR Kopacz spotkała się 11 grudnia. CIR informował wówczas, że w trakcie spotkania omówiono m.in. bieżącą pracę resortu, plany ministerstwa na 2015 r., kwestie związane z najważniejszymi inwestycjami infrastrukturalnymi (m.in. budową dróg krajowych, modernizacją połączeń kolejowych) oraz uruchomieniem nowej puli funduszy europejskich.

Resort infrastruktury i rozwoju powstał w listopadzie 2013 r. z połączenia poprzednich ministerstw: rozwoju regionalnego oraz transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Ministerstwo objęła wówczas Elżbieta Bieńkowska. We wrześniu w rządzie Ewy Kopacz szefową resortu została Maria Wasiak.

Przegląd pani premier

Po objęciu funkcji premiera Kopacz zapowiedziała, że odwiedzi ministerstwa i będzie rozmawiać z ich kierownictwami. Podkreśliła wtedy, że na tej podstawie oceni przydatność poszczególnych wiceministrów. Przegląd resortów szefowa rządu rozpoczęła pod koniec października.

Dotychczas - w ramach przeglądu - premier odwiedziła ministerstwa: finansów, spraw zagranicznych, obrony narodowej, sprawiedliwości, zdrowia, administracji i cyfryzacji, infrastruktury i rozwoju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane