• rozwiń
  • WIG20 2248.53 -1.60%
  • WIG30 2607.73 -1.59%
  • WIG 59596.35 -1.32%
  • sWIG80 14341.00 -0.79%
  • mWIG40 4714.94 -0.82%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Po dymisjach nowy zarząd. Zmiany kadrowe na kolei

Cały zarząd PKP zdymisjonowany. Jest nowy prezes "Źródło: tvn24"

Największa polska spółka kolejowa ma od dziś dwóch nowych członków zarządu. Dokonane zmiany kadrowe to pokłosie prokuratorskich zarzutów o niegospodarność i nieumyślne wyrządzenie szkody wielkiej wartości przez byłych menedżerów PKP.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP powołało do zarządu spółki  Mirosława Andrzeja Antonowicza i Andrzeja Antoniego Olszewskiego. Prezesem Spółki jest Krzysztof Mamiński.

Antonowicz jest doktorem nauk ekonomicznych  zarządzania oraz absolwentem wielu studiów podyplomowych. W latach 2006 – 2010 pełnił funkcję wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego odpowiedzialnego za regulacji rynku kolejowego.

Olszewski ukończył studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, jako jedna z pierwszych osób w Polsce, uzyskał wpis na listę maklerów papierów wartościowych w Komisji Papierów Wartościowych.

Szkody i niegospodarność

Na początku marca tego roku cały zarząd PKP został zdymisjonowany w związku z zarzutami prokuratorskimi. Nowym szefem spółki został Krzysztof Mamiński, dotychczasowy prezes Przewozów Regionalnych.

"W związku z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP SA w sprawie karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości, nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S. A. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP SA Mirosława P. oraz członków zarządu – Cecylii L., Michała B. oraz Marka M." - informowało wówczas ministerstwo.

Według resortu sprawa odwołania poprzedniego zarządu ma związek z postępowaniem CBA, które przyjrzało się umowie PKP ze spółką Sensus Group, zawartą na czas Światowych Dni Młodzieży.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane