• rozwiń

Dwie serie leku wycofane z rynku. Włókna w próbkach

Dwie serie leku wycofane z rynku. Włókna w próbkach
Foto: Shutterstock Foto: Lek może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny

Dwie serie preparatu Predasol wycofał z rynku Główny Inspektor Farmaceutyczny. Pozostałe serie pozostają w obrocie. Lek może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.

DECYZJA GIF-U O WYCOFANIU Z OBROTU LEKU PREDASOL

GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu dwóch serii Predasolu o numerach: 160905 i 160802 z terminem ważności do września 2019 r. z uwagi na stwierdzenie widocznych zanieczyszczeń w próbkach pobranych z tych serii.

Będą badania

- To produkt świeżo wprowadzony na rynek. W takiej sytuacji Główny Inspektor Farmaceutyczny z urzędu nakazuje przeprowadzenie badań w Narodowym Instytucie Leków. W próbkach z dwóch badanych serii dostrzeżono włókna, stąd decyzja o ich wycofaniu. Próbki z pozostałych badanych serii nie zawierały takich zanieczyszczeń - powiedział rzecznik GIF Paweł Trzciński.

Podkreślił, że lek może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny, w związku z tym ryzyko, że preparat odbiegający od normy mógłby być podany pacjentowi, jest niskie.

Predasol to glikokortykosteroid podawany wyłącznie w zastrzyku lub przez kroplówkę, m.in w razie wstrząsu anafilaktycznego, obrzęku płuc w następstwie tonięcia czy wdychania toksycznych substancji oraz ostrego odrzucenia przeszczepionej nerki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane