• rozwiń
  • WIG20 2339.61 +0.78%
  • WIG30 2678.23 +0.83%
  • WIG 60859.03 +1.11%
  • sWIG80 11910.84 +0.37%
  • mWIG40 4041.96 +0.65%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:10

Dostosuj

Temat: Gospodarka wg PiS

Prezydent Duda na Forum Gospodarczym w Finlandii: innowacje potrzebują wsparcia państwa

Duda: przykład Finlandii pokazuje, że innowacje potrzebują wsparcia państwa Odtwórz: Duda: przykład Finlandii pokazuje, że innowacje potrzebują wsparcia państwa
Duda: przykład Finlandii pokazuje, że innowacje potrzebują wsparcia państwa "Źródło: tvn24bis"

Innowacje potrzebują wsparcia państwa, a Finlandia, która pod tym względem może dziś konkurować z największymi na świecie, jest tego najlepszym przykładem - mówił w środę w Helsinkach prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział dalsze wspieranie polskich start-upów.

Polski prezydent wziął udział w fińskiej stolicy w Forum Gospodarczym. Obok niego głos zabrał także wicepremier Finlandii i minister finansów Petteri Orpo.

Innowacyjność

Duda mówił, że innowacyjność to kluczowy obecnie czynnik decydujący o dynamice, stabilności i długofalowości wzrostu gospodarczego. "Jestem przekonany, że poziom innowacyjności gospodarki jest miarą skuteczności działania polityków i przywódców państwa, polityka jest bowiem odpowiedzialna za zbudowanie maksymalnie komfortowego otoczenia prawnego, logistycznego, finansowego i badawczego dla przedsiębiorstw" - podkreślił.

Prezydent mówił o "fińskiej rewolucji innowacyjności". Jak zaznaczył Duda, Finlandia to obecnie jeden ze światowych liderów pod względem wdrażania innowacyjnych rozwiązań, który bez kompleksów konkuruje z największymi i najbardziej prężnymi globalnymi partnerami.

Wsparcie państwa

Duda ocenił, że Finlandii nie udałoby się osiągnąć tak wiele bez przekonania, iż innowacje potrzebują wsparcia ze strony państwa. Przypomniał, że na początku lat 90. Finlandia zdecydowała się na duże inwestycje na rzecz badań i rozwoju oraz wybrała ścieżkę partnerstwa publiczno-prywatnego.

Według prezydenta, Polska również pracuje nad rozwijaniem wsparcia dla start-upów. Duda zapowiedział dalsze wspieranie polskich start-upów i wskazał na Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane