• rozwiń

LOT pokazał samolot w narodowych barwach. Pierwszy rejs jeszcze w tym miesiącu

Samoloty LOT-u ze specjalnym napisem. Najnowszy dreamliner zaskoczy kolorem Odtwórz: Samoloty LOT-u ze specjalnym napisem. Najnowszy dreamliner zaskoczy kolorem
Samoloty LOT-u ze specjalnym napisem. Najnowszy dreamliner zaskoczy kolorem "Źródło: tvn24"

W fabryce Boeinga w Everett zakończyło się właśnie malowanie najnowszego z Dreamlinerów w wersji 787-9. Pomalowana na biało-czerwono maszyna upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - poinformował LOT w komunikacie. Jeszcze w tym miesiącu samolot z biało-czerwonym kadłubem zabierze pierwszych pasażerów.

Samolot będzie latał na trasach dalekodystansowych LOT-u do Ameryki Północnej i Azji. "Wygląd maszyny inspirowany jest powiewającą polską flagą poruszaną przez pęd startującego samolotu. Na przednich drzwiach znajduje się obrys granic Polski. Po jednej stronie kadłuba widnieje napis Dumni z Niepodległości Polski, a po drugiej Proud of Poland’s Independence" – czytamy w komunikacie przewoźnika. 

Szczególny rok

"LOT jako narodowy przewoźnik w sposób naturalny pełni rolę ambasadora Polski na świecie. Promowanie kraju jest nieodłączną rolą LOT-u, który poprzez dynamiczny rozwój buduje pozytywny wizerunek Polski za granicą" – mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy przewoźnika.

Według komunikatu biało-czerwony Dreamliner jest trzecim z siedmiu zamówionych samolotów w większej wersji 787-9. Odrzutowiec zabiera na pokład 294 pasażerów (o 42 więcej niż mniejsza wersja 787-8). B787-9 ma prawie 63 metry długości, czyli jest o ponad sześć metrów dłuższy od mniejszej wersji.

W ubiegłym roku LOT przewiózł 6,8 mln pasażerów, czyli o 25 proc. więcej niż rok wcześniej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (10)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Rottweiler Lowca zKomuchow
Kerwinski jeszcze jedna kadencja PO-PSL i LOT przestal by istniec byl wedlog was nierentowny.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane