• rozwiń

Morawiecki: 1000 złotych dopłaty do hektara w związku z suszą

Premier: zdecydowaliśmy o 1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą Odtwórz: Premier: zdecydowaliśmy o 1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą
Premier: zdecydowaliśmy o 1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą "Źródło: tvn24"

Zdecydowaliśmy o dopłacie do hektara w przypadku, kiedy straty w związku z suszą są wyższe niż 70 procent. Tak jak w zeszłym roku będzie to 1000 złotych - poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

- Będzie to ponad miliard, może dwa miliardy złotych, zobaczymy jakie będą straty oszacowane - dodał szef rządu podczas II święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie.

Morawiecki przekonywał, że "polskie państwo nie zostawi rolników w potrzebie". - W naszym planie gospodarczym, w planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju właśnie rolnictwo polskie znajduje naczelne miejsce - zapewnił szef rządu. 

Polskie produkty na zachodnich stołach

Szef rządu mówił, że koniec kadencji jest czasem na podsumowanie, jak czas po żniwach, gdy prezentuje się plony.

Oświadczył, że rząd wywiązał się z głównego zobowiązania, zmiany życia polskich rodzin i 500 plus, z nawiązką, bo "jest również 500 plus dla pierwszego dziecka".

Morawiecki dodał, że dbałość o polską wieś, o polskie rolnictwo jest polskim interesem narodowym.

Premier podkreślił, że nasz eksport produktów rolnych rośnie z roku na rok i przyczynia się do poprawy polskiej wsi. - Chcemy, żeby polskie produkty były na zachodnich stołach - mówił w niedzielę Mateusz Morawiecki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
bethlehem
wszystkim dajmy kasę, aby już nikt nigdy nie musiał pracować!
  • 8
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
matiga
Rozumiem, że Polska to skarb, z którego drapią na potęgę, ale dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie. Niebawem nie będzie gdzie pracować. W PRL przerobiono ten scenariusz.
  • 6
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane