• rozwiń

Uwaga na SMS-y od oszustów. "Apelujemy o nieodpowiadanie"

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

Oszuści mają nową metodę działania. Tym razem podszywają się pod pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W wysyłanych wiadomościach SMS przekazywana jest fałszywa sugestia, jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.

ARiMR w komunikacie zamieściła treść wiadomości od oszustów.

"(...) Pana tegoroczny wniosek o dopłaty został wytypowany do szczegółowej kontroli, w tym kontroli na miejscu. Do centrali ARIMR wpłynął anonim dotyczący fałszywych deklaracj w Pana tegorocznym wniosku" - czytamy w SMS-ie (pisownia oryginalna).

"Mam możliwość usunięcia pana z listy beneficjentów wytypowanych do kontroli. Jeżeli jest pan zainteresowany to proszę o wystawienie w dniu dzisiejszym po godz. 18:15 czeków BLIK ważnych 24 h każdy na kwotę 2 tys. zł i przesłanie ich wraz z pinem zwykłym smsem na ten numer" - dodano w wiadomości.
Agencja zaleca, by nie odpowiadać na tego typu wiadomości i nie oddzwaniać na numer, z którego wysyłane są wiadomości. Dodano, by nie podejmować również żadnych czynności opisanych w SMS-ach.

"Apelujemy o nieodpowiadanie na takie wiadomości" - radzą przedstawiciele agencji.

Dopłaty bezpośrednie

ARiMR poinformowała, że zaliczki na poczet tegorocznych dopłat bezpośrednich będą wypłacane od 16 października do 30 listopada.

Od poniedziałku, 2 grudnia agencja rozpocznie wypłatę pozostałej części należnych rolnikom dopłat.

"ARiMR dołoży wszelkich starań, by należne rolnikom dopłaty trafiły do nich możliwie szybko" - wskazano.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
bies_czady
Jeżeli jest SMS to jest numer z którego został wysłany. I co na to odpowiedzialne agencje rządowe? Po co zakupiły "Pegasus"? Czy tylko to inwigilacji przeciwników politycznych?
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Muchałka
Żadna, absolutnie żadna organizacja rządowa, czy nawet szanująca się firma pozarządowa, NIGDY nie będzie prosić o hasła, piny, przelewy, itepe za pośrednictwem SMSów. Co za bzdura. Jeśli ktoś w dzisiejszych czasach nie jest w stanie przyswoić takiej informacji... jego strata. Za głupotę się płaci.
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Tyberios
No sorry ale jeżeli ktoś łyknął taką ordynarną fałszywkę z błędami ortograficznymi przesłaną przez sms w imieniu "nie znamy się". To mi człowieka nie żal, wręcz przeciwnie.
  • 6
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane