• rozwiń

Kowalski dłużej przetrwa bez pracy. Ma więcej "na czarną godzinę"

Kowalski dłużej przetrwa bez pracy. Ma więcej "na czarną godzinę" Odtwórz: Kowalski dłużej przetrwa bez pracy. Ma więcej "na czarną godzinę"
Foto: shutterstock.com | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Polacy z roku na rok doceniają poprawę swojej kondycji finansowej | Video: Kowalski dłużej przetrwa bez pracy. Ma więcej "na czarną godzinę"

Polacy wreszcie czują poprawę kondycji domowych budżetów i zaczynają odkładać pieniądze na czarną godzinę - informuje czwartkowy "Puls Biznesu".

W corocznym badaniu grupy ubezpieczeniowej Genworth nt. subiektywnego poczucia bezpieczeństwa finansowego Polaków widać przełom.

Nadal wypłacalne

38 proc. ankietowanych uważa, że od chwili utraty pracy przez najlepiej zarabiającego członka gospodarstwa byliby w stanie regulować zobowiązania finansowe jeszcze co najmniej przez kwartał. To aż o 15 pkt proc. więcej niż rok temu.

Z kolei odsetek osób, które nie utrzymałyby się nawet przez miesiąc po utracie zajęcia spadł z 22 do 12 proc.

To sygnał, że Polacy są dziś lepiej przygotowani na wypadek bezrobocia – zauważa "PB".

Polacy z roku na rok doceniają poprawę swojej kondycji finansowej. Pod koniec 2012 r. tylko 7 proc. uważało, że sytuacja ich gospodarstwa poprawi się w kolejnym roku. Po 12 miesiącach oceniało ją dobrze już 25 proc. i taki sam odsetek uznał, że rok 2014 będzie lepszy, a po roku znów więcej osób – aż 38 proc. – oceniło go pozytywnie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zgredek 1
O rany! Skąd Wy bierzecie te analizy - taż od dawna wiadomo, że 1% społeczeństwa ma tyle co cała reszta - czyli poprawiło się tylko wybrańcom.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane