• rozwiń

Temat: Transport

Szybciej na święta. Od dziś kierowcy pojadą nowym odcinkiem trasy S5

Niebezpieczne autostrady. Coraz więcej zabitych i rannych Odtwórz: Niebezpieczne autostrady. Coraz więcej zabitych i rannych
Niebezpieczne autostrady. Coraz więcej zabitych i rannych

Nowy 30-kilometrowy fragment trasy S5, łączący węzły Krościna i Wrocław Północ, zostanie w piątek oddany do ruchu. To ostatni dolnośląski fragment „ekspresówki” łączącej Wrocław z Poznaniem.

O terminie otwarcia trasy poinformowała w czwartek Magdalena Szumiata, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa 30-kilometrowego fragmentu trasy została podzielona na dwa odcinki. Łączny koszt inwestycji to ponad 900 mln zł brutto.

Na początku listopada do użytku oddano pierwszy z dolnośląskich odcinków S5 – łączący miejscowość Korzeńsko z węzłem Krościna. Ten fragment trasy ma 20 kilometrów.

Nowy odcinek S5

Całość dolnośląskie odcinak S5 ma 50 kilometrów. W ciągu tej drogi wybudowano m.in. 46 obiektów mostowych oraz siedem węzłów drogowych.

Umowę z wykonawcami podpisano w trzecim kwartale 2014, a całość dolnośląskiego odcinka S5 kosztowała prawie 1,9 mld zł. Ponad 900 mln zł z tej kwoty to środki unijne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane