• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Bez licencji i odpowiedniego auta. Inspektorzy celują w kierowców Ubera

Bez licencji i odpowiedniego auta. Inspektorzy celują w kierowców Ubera
Foto: Shutterstock Foto: Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego zapowiedziała dalsze kontrole

Inspektorzy Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przy współudziale dolnośląskiej policji zatrzymali do kontroli trzy auta, którymi świadczone były zarobkowe przewozy osób bez odpowiedniej licencji. Funkcjonariusze ostrzegają przed takimi usługami i zwracają uwagę, że za przejechanie raptem 7 km na terenie Wrocławia w jednym z przypadków pasażer musiał zapłacić aż 19 zł.

Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego w trakcie prowadzonych kontroli zatrzymała kierowców, którzy korzystali z aplikacji Uber w celach przewozu osób. Dalsze czynności ujawniły, iż kierujący nie mieli licencji na zarobkowy przewóz osób, a przewozy wykonywali pojazdami konstrukcyjnie do tego nieprzeznaczonymi.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że za wykonanie usługi przewozu na terenie miasta Wrocławia i przejechanie raptem 7 km, za usługę w jednym z przypadków, pasażer musiał zapłacić 19 zł.

"To pokazuje, iż stosowana forma przewozu nie jest konkurencyjna w stosunku do przewozów wykonywanych >>legalną<< taksówką" - podkreślono w komunikacie.

Kary dla kierowców

Wobec kierujących wszczęte zostały postępowania wyjaśniające zagrożone karą administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych. Zdaniem Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, "przeprowadzone kontrole powinny być przestrogą dla innych osób, które chciałyby w łatwy i wydawałoby się bezproblemowy sposób świadczyć takie usługi".

Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego jednocześnie zapowiedziała dalsze kontrole w tym zakresie.

 

Nocny atak na kierowcę Ubera. Zobacz materiał z programu "Fakty po południu" w TVN24 (03.08.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane