• rozwiń

Idą zmiany na kolei. Trzech przewoźników, wspólny bilet

Idą zmiany na kolei. Trzech przewoźników, wspólny bilet
Foto: PKP Intercity Foto: Ruszyły konsultacje społeczne nowego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity

Do końca roku powinien zostać wprowadzony wspólny bilet na przejazdy pociągami PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i SKM Trójmiasto - poinformował prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

- Od kilkunastu miesięcy pracują zespoły, aby ideę wspólnego biletu urzeczywistnić. Myślę, że za niedługi czas będzie widoczny pierwszy krok dla klienta. Na początek będzie to współpraca pomiędzy PKP Intercity, Przewozami Regionalnymi i Szybką Koleją Miejską w Trójmieście - powiedział prezes Mamiński.

- Nie chciałbym podawać daty, ale bardzo zintensyfikowaliśmy prace. (...) Myślę, że ten rok jest taką cezurą, kiedy ten pierwszy widoczny krok dla klienta na pewno będzie dostrzeżony - dodał.

Mogą dołączyć inni

Mamiński wyjaśnił, że przez formułę wspólnego przejazdu kolej będzie proponować klientom możliwość kupna w jednej transakcji i we wszystkich kanałach sprzedażowych, biletu na łączony przejazd pociągami tych trzech przewoźników.

Prezes powiedział, że konstrukcja informatyczna jest tak tworzona, aby sukcesywnie, modułowo mogli przyłączać się do niej inni przewoźnicy. - Bardzo liczymy tutaj na rozszerzenie tego w następnych krokach na koleje samorządowe - stwierdził.

Powiedział, że jest już ustalony klucz, określający, w jaki sposób przewoźnicy będą się pomiędzy sobą rozliczali.

Zobacz. Jak zostać maszynistą?

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane