• rozwiń

Temat: Praca

Przegląd prasy: Informatyka liderem, psychologia zaskakuje. Studia mają dawać pracę

Przegląd prasy: Informatyka liderem, psychologia zaskakuje. Studia mają dawać pracę
Foto: Shutterstock Foto: Politechniki kolejny rok są najchętniej wybieranymi uczelniami

Politechniki kolejny rok są najchętniej wybieranymi uczelniami - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pisze gazeta, w tym roku najwięcej osób chciało studiować informatykę, prawo i zarządzanie. Tak wynika z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Studiowanie tych kierunków daje ich absolwentom duże możliwości. Mogą potem szukać pracy w różnych branżach - ocenia Piotr Pokorny z Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego.

Gdzie najwięcej chętnych?

Zaskakuje wysokie miejsce wśród najpopularniejszych kierunków - bo aż czwarte - psychologii (w 2014 r. była dziewiąta). Na kolejnych pozycjach plasują się kierunki ścisłe, takie jak: budownictwo, mechanika i budowa maszyn oraz automatyka i robotyka.

Także pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce najwięcej osób zapisywało się na politechniki (3,8 kandydatów na jedno miejsce).

Jeżeli zliczy się liczbę osób, które chciały podjąć studia, najwięcej zarejestrowano na Politechnice Warszawskiej (ponad 52 tys.) oraz Uniwersytecie Warszawskim (ponad 42 tys.). W przypadku uczelni publicznych najmniej maturzystów decydowało się na naukę w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych.

Lepsze prognozy dla Polski:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane