• rozwiń

Niedoszły prezydent Wrocławia i były poseł. Dawid Jackiewicz odwołany

Szydło odwołuje ministra skarbu. Rusza likwidacja resortu Odtwórz: Szydło odwołuje ministra skarbu. Rusza likwidacja resortu
Foto: PAP/ Tomasz Gzell | Video: tvn24 Foto: Były minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz | Video: Szydło odwołuje ministra skarbu. Rusza likwidacja resortu

Po dziesięciu miesiącach od wejścia do Rady Ministrów Dawid Jackiewicz żegna się z Ministerstwem Skarbu. Przy tej okazji przypominamy sylwetkę byłego już ministra. Jego obowiązki przejmie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Dawid Jackiewicz, to były eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. W przeszłości także trzykrotnie wybierany na posła na Sejm.

Jackiewicz ma doświadczenie rządowe, bowiem w 2007 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Po raz kolejny do rządu wszedł już z nadania premier Beaty Szydło, stając na czele resortu skarbu 16 listopada ub.r.

Były minister skarbu ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku nauki polityczne.

W latach '90 działał w Ruchu Odbudowy Polski, był członkiem jego władz krajowych. Z ramienia ROP ubiegał się o mandat poselski w wyborach w 1997. W latach 2000–2001 pracował na stanowisku kierownika działu marketingu i reklamy w przedsiębiorstwie Adavis Sp. z o.o. oraz jako kierownik wrocławskiej filii biura poselskiego Jana Olszewskiego. W 2001 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2010 roku Dawid Jackiewicz bezskutecznie ubiegał się o urząd prezydenta Wrocławia.

Jest żonaty, ma dwóch synów.

Afera z kilometrówkami

Dawid Jackiewicz uczestniczył w osławionym wyjeździe do Hiszpanii, wraz z z Adamem Hofmanem, Mariuszem Antonim Kamińskim i Adamem Rogackim. Media informowały, że w trakcie lotu do Madrytu partnerki polityków pokłóciły się ze stewardessą.

Później wyszło na jaw, że posłowie PiS poprosili o zgodę na przejazd prywatnymi samochodami, pobierając z Sejmu zaliczki i diety na służbowy wyjazd. Już wcześniej jednak kupili sobie (i małżonkom) bilety na tanie linie lotnicze. W efekcie Hofman, Kamiński i Rogacki trafili na polityczny margines.

Jackiewicz nie został zawieszony w prawach członka PiS, bo do Madrytu poleciał za swoje pieniądze.

 

Zobacz materiał TVN24 BiS o Dawidzie Jackiewiczu (10.11.2015):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane