• rozwiń

Poczta Polska stawia na darmowy internet

Poczta Polska stawia na darmowy internet
Foto: media.poczta-polska.pl Foto: Dostęp ma być jak najprostszy dla klientów, niewymagający logowania, a jedynie zaakceptowania regulaminu.

W przyszłym roku we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej będzie można korzystać z darmowego bezprzewodowego dostępu do internetu. Obecnie bezpłatne wi-fi udostępnia około 850 placówek pocztowych, często w niewielkich miejscowościach.

Grzegorz Kurdziel, członek zarządu PP zapowiada, że docelowo wszystkie 4,5 tys. własnych placówek PP będzie oferować bezpłatny dostęp do internetu. Co kwartał ma być włączanych do systemu 500 lokalizacji. - Jesteśmy zdeterminowani, żeby ten proces zakończył się w przyszłym roku - zaznaczył.

Internet za darmo

Poczta Polska oferuje już ponad 40 usług dostępnych przez internet, w tym platformę Envelo umożliwiającą m.in. wysyłanie tradycyjnych i elektronicznych listów oraz pocztówek.

Operator we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji przygotowuje kolejne rozwiązania, które ułatwią korzystanie z usług świadczonych przez państwo. Będą one skupione w portalu obywatel.gov.pl.

Dostęp do internetu w placówkach PP ma być prosty, niewymagający logowania, a jedynie zaakceptowania regulaminu. Sygnał będzie obejmował placówki pocztowe, a niekiedy także ich najbliższą okolicę.

Co piąty Polak bez sieci

- W Polsce nadal ponad 20 proc. społeczeństwa nie posiada dostępu do internetu. Nasze rozwiązanie wpisuje się w misję Poczty Polskiej i ma znaczenie szczególnie dla społeczności w małych miejscowościach - ocenił Kurdziel.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk uczestniczył dziś w uruchomieniu dostępu do darmowego internetu w placówce pocztowej w Miechowie w woj. małopolskim. Według niego rozwiązanie to ma szczególne znaczenie w miejscowościach, gdzie dostęp do internetu jest utrudniony. 

Poczta Polska zmienia ceny:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane