• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Przegląd prasy: Nowy gracz na polskich torach. Czeska firma może obniżyć ceny biletów

Przegląd prasy: Nowy gracz na polskich torach. Czeska firma może obniżyć ceny biletów
Foto: SJu/Wikipedia (CC BY-SA 3.0) Foto: Czeski Leo Express szykuje kolejny wjazd na polskie tory

Czeski Leo Express szykuje kolejny wjazd na polskie tory. Według ekspertów jego obecność to szansa na obniżkę cen biletów kolejowych i lepsze warunki podróży, które od lat mają nasi sąsiedzi - informuje "Gazeta Wyborcza".

Leo Express już w 2013 r. chciał wjechać na polskie tory. Planował uruchomienie kursów na trasach Warszawa - Poznań - Szczecin, Warszawa - Kraków i Warszawa - Katowice - Gliwice. Liczył, że zdobędzie polskich podróżnych wysoką jakością usługi za przystępną cenę. Jak zauważa "GW", nie był jednak w stanie spełnić warunków wymaganych do otrzymania zgody na działalność w Polsce.

Pociąg do Pragi

Teraz podejmuje drugą próbę wejścia na nasz rynek. Tym razem chce zacząć od połączeń międzynarodowych, wykorzystując nowe unijne regulacje. Chodzi najprawdopodobniej o połączenia z Krakowa i Warszawy do Pragi.

Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku informowaliśmy o tym, że na początku września do Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wpłynęło powiadomienie czeskiego przewoźnika Leo Express o planowanych usługach pasażerskich na trasie Praga - Warszawa Wschodnia - Praga.

Operator chciał uruchomić połączenie od początku listopada, ale na razie nie ma decyzji UTK ws. dopuszczenia przewoźnika na polskie tory.

Leo Express w Polsce

Zgodnie z wrześniowym komunikatem urzędu, czeski przewoźnik chce wprowadzić jedną parę pociągów dziennie. Pociąg miałby przejeżdżać przez następujące stacje w naszym kraju: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Sosnowiec Główny, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia.

Cała trasa ma długość 751 km, z czego 366 km przebiega przez terytorium Polski, a 385 km przez Czechy. Na razie nie wiemy jednak jakie byłyby ceny takich przejazdów.

 

Jak tanio latać po świecie? Praktyczne porady, jak złapać okazję (15.01.2017):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane