• rozwiń

Temat: Ukraina

Coraz więcej Ukraińców przyjeżdża do Polski. Ale pracy nam nie zabiorą

Coraz więcej Ukraińców przyjeżdża do Polski. Ale pracy nam nie zabiorą
Foto: Shutterstock Foto: 76 proc. pracujących w Polsce Ukraińców rozważa pozostanie nad Wisłą na stałe

W Polsce przybywa pracowników z Ukrainy – informuje „Rzeczpospolita”. Z danych resortu pracy wynika, że w ubiegłym roku o legalną pracę w naszym kraju starało się o ponad 155 tys. Ukraińców więcej niż rok wcześniej. Z kolei z cytowanych przez gazetę danych agencji pracy Otto wynika, że aż 76 proc. ukraińskich pracowników myśli o tym, by pozostać w naszym kraju na stałe.

Niemal co czwarty Ukrainiec trafił do naszego kraju, uciekając przed wojną i skutkami kryzysu na Ukrainie - czytamy w dzienniku. Co trzeci pracujący w Polsce Ukrainiec przyznaje, że chce w naszym kraju zarobić pieniądze. 39 proc. deklaruje, że w zasadzie już podjęło decyzję o pozostaniu w Polsce.

Nie zabiorą nam pracy

Mimo wysokiego w Polsce poparcia dla Ukrainy, coraz częściej pojawiają się głosy, że emigranci ze Wschodu odbierają Polakom pracę - pisze gazeta przypominając, że bez pracy w naszym kraju jest 1,9 mln osób.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że imigrantów nie należy się bać. - Ukraińcy na pewno nie zabiorą nam pracy - uspokaja prof. Elżbieta Kryńska, ekonomistka z Uniwersytetu Łódzkiego. - Wielu przedsiębiorców boryka się z niedoborem pracowników. Bezrobotni albo nie mają potrzebnych kwalifikacji, albo nie chcą pracować za minimalną stawkę - tłumaczy.

Jak dodaje, Ukraińcy, żyjąc i pracując w Polsce robią tutaj również zakupy. - To kolejny powód, dla którego powinniśmy się na nich otworzyć - mówi Kryńska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
PRECZ Z OPĘTANYM KACZYŃSKIM
Jakie zabiorą nam pracę? Im więcej ludności w Polsce tym lepiej, szczególnie pracującej! Rozwiąże to problemy demograficzne. Powinniśmy wręcz im ułątwiać przyjazd do Polski i zapraszać, żęby się tu osiedlili.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
greg174
... i tym sposobem ,śmieciówki pozostaną z nami na zawsze..
  • 1
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
a v a t a r
...dla leni i obiboków tak !! ale dobrych fachowców to nie dotyczy ,a braki są ogromne dotyczy to: murarzy,stolarzy,hydraulików,malarzy,spawaczy,ślusarzy,operatorów ,ciężkich maszyn,piekarzy,cieśli,dekarzy,brukarzy i zwykłych pomocników ,którzy potrafia porządnie posprzątać i asystować w pracy fachowcom !!!!itd...itd...
  • 2
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane