• rozwiń

Turyści ciągną do Polski. Hitem stały się schroniska

Turystyka dentystyczna. Żeby leczyć zęby jadą do innego kraju Odtwórz: Turystyka dentystyczna. Żeby leczyć zęby jadą do innego kraju
Turystyka dentystyczna. Żeby leczyć zęby jadą do innego kraju "Źródło: TVN24 BiS"

Liczba turystów korzystających z bazy noclegowej w pierwszym kwartale tego roku wzrosła o 8,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej przybyło klientów schroniskom, choć pod względem udzielonych noclegów prym wiodą hotele.

Jednocześnie zanotowano wzrost liczby turystów zagranicznych o 4 proc. oraz liczby pokoi przez nich wynajętych o 2,3 proc.

GUS podał, że w pierwszym kwartale 2017 roku w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 5,9 mln turystów, którym udzielono 14,6 mln noclegów. W analogicznym okresie roku ubiegłego z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 5,4 mln osób i udzielono im 13,8 mln noclegów.

Nocleg w schronisku

W hotelach, motelach, pensjonatach i innych obiektach hotelowych w pierwszym kwartale tego roku udzielono 9,3 mln noclegów, z tego najwięcej w hotelach – 7,8 mln.

Porównując dane dotyczące udzielonych noclegów w pierwszym kwartale roku 2016 i 2017 zauważyć można wzrost liczby udzielonych noclegów, który ogółem wyniósł 6 proc.

"Podkreślić warto wyraźny spadek liczby noclegów udzielanych w motelach (o 10,5 proc.) oraz wysoki wzrost liczby noclegów udzielanych w schroniskach (o 32,3 proc.) oraz schroniskach młodzieżowych (o 26,9 proc.)" - podał GUS.

Z kolei turyści zagraniczni najchętniej zatrzymywali się w obiektach hotelowych, na które przypadło 84,3 proc. wszystkich noclegów im udzielonych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane