• rozwiń

Polacy coraz częściej wybierają kolej

Polacy coraz częściej wybierają kolej
Foto: Shutterstock Foto: pociąg

W pierwszym półroczu 2017 roku z kolei skorzystało 150 mln pasażerów, czyli najwięcej od dekady - podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa powołując się na dane Urzędu Transportu Kolejowego.

"Każdego miesiąca (z wyjątkiem lutego) pociągami podróżowało 25 mln ludzi, czyli 5 proc. więcej niż rok wcześniej" - podkreślono w komunikacie.

Jak podał resort, w pierwszej połowie 2017 r. z usług kolei skorzystało 153,32 mln pasażerów. Podobną liczbę zanotowano w pierwszym półroczu 2008 roku, w którym to przewieziono ponad 145 mln pasażerów.

Według MIB na tak dobry wynik wpłynęło duże zainteresowanie podróżami dalekobieżnymi, co przełożyło się również na wzrost średniej odległości przejazdu z 66 do 70 km.

"Bardzo się cieszę, że Polacy coraz częściej wybierają kolej. Po latach tendencji spadkowej obserwujemy wzrost zaufania pasażerów do przewoźników kolejowych, których oferta staje się coraz lepsza. Jestem przekonany, że dzieje się tak też dlatego, że poprawiamy stan infrastruktury, co pozwala skrócić czas i podnieść komfort podróży. Chcemy łączyć Polskę zarówno na kolejowych, jak i drogowych szlakach" – powiedział, cytowany w komunikacie, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane