• rozwiń

B.B. King nie żyje. Więcej w TVN24 Biznes i Świat

B.B. King zmarł w czwartek w swoim domu w Las Vegas Odtwórz: B.B. King zmarł w czwartek w swoim domu w Las Vegas
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 BiS Foto: B.B. King zmarł w czwartek w swoim domu w Las Vegas | Video: B.B. King zmarł w czwartek w swoim domu w Las Vegas

Legenda bluesa B.B. King zmarł w czwartek w swoim domu w Las Vegas. Muzyk miał 89 lat. To jeden z głównych tematów dnia w TVN24 Biznes i Świat. Na naszej antenie będziemy również mówić o pomyśle przyjęcia uchodźców przez kraje Unii Europejskiej oraz konflikcie na wschodzie Ukrainy.

B.B. King zmarł w czwartek w swoim domu w Las Vegas. - Odszedł "spokojnie w czasie snu" - oświadczył pełnomocnik muzyka Brent Bryson. King w ostatnich miesiącach chorował.

Odszedł spokojnie

Na początku maja po raz kolejny trafił do szpitala w Las Vegas. Plotkarski portal tmz.com podawał wówczas, że muzyk miał zawał. Sky News z kolei twierdził, że muzyk trafił na ostry dyżur z powodu cukrzycy i wysokiego ciśnienia.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat podsumujemy karierę legendarnego muzyka, a ekspertów spytamy o to, czym B.B. King zachwycał fanów na całym świecie.

Co z uchodźcami?

Unia Europejska szuka sposobu na nielegalnych uchodźców z Afryki i chce podzielić ich między wszystkie kraje europejskie. Nie wszyscy chcą wyrazić na to zgodę. Swój sprzeciw zgłasza między innymi Polska.

W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, czy to najlepszy sposób na pomoc uchodźcom, a także, czy nasz kraj może i powinien przyjąć imigrantów m.in. z Afryki.

Co z Ukrainą?

Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce stwierdził wczoraj na antenie TVN24 Biznes i Świat, że “sankcje muszą trwać dopóki Rosja nie odda Krymu”.

Dziś ekspertów spytamy, czy scenariusz zakładający zwrot Krymu jest jeszcze możliwy, a także czy solidarność państw Unii Europejskiej dotycząca sankcji wobec Moskwy wytrzyma próbę czasu.

Nowe prawo

W poniedziałek w Polsce w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące mandatów za przekroczenie prędkości. Kierowcy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym będą tracić prawo jazdy.

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, jakie kary za podobne wykroczenia spotykają kierowców w Europie, a ekspertów zapytamy, czy zmiana przepisów w Polsce przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane