• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Polska będzie musiała przyjąć imigrantów? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Polska będzie musiała przyjąć imigrantów? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat
Foto: PAP/EPA Foto: Czy Polska będzie musiała przyjąć imigrantów?

Czy Polska będzie musiała przyjąć imigrantów? Czy budżetówka dostanie podwyżki? Z czego wynika sukces gry Wiedźmin 3? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w TVN24 Biznes i Świat.

Komisja Europejska zamierza pod koniec maja zaproponować uruchomienie systemu rozmieszczania uchodźców w różnych krajach UE, aby złagodzić skutki fali imigracji w regionie Morza Śródziemnego - poinformował w środę wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Co z uchodźcami?

Według wstępnych wyliczeń Polska miałaby przyjąć ok. 960 uchodźców z obozów poza Unią, ale także blisko 6 proc. uchodźców, którzy już przybyli do państw na południu UE. Wstępnie rozważano rozdzielenie pomiędzy wszystkie kraje UE 20 tys. uchodźców.

W TVN24 Biznes i Świat będziemy się zastanawiać, czy Polska będzie musiała przyjąć imigrantów? A ekspertów zapytamy, czy plany KE są najlepszym rozwiązaniem problemu próbujących się dostać do Europy uchodźców.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy również rozmawiać o decyzji władz Malezji, które odmówiły przyjęcia dwóch łodzi z łącznie 800 imigrantami z Bangladeszu i Birmy. Szacuje się, że na morzu w regionie na ratunek czeka ok. 6 tys. uchodźców.

Niższy VAT?

Komisja Europejska zaleciła w środę zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu, która obowiązywała od 2009 r. Oznacza to, że na horyzoncie pojawia się możliwość zwiększenia wydatków budżetowych, choć odradza to większość ekspertów.

W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, czy rekomendacja KE oznacza, że rząd obniży podatek VAT, a urzędnik Kowalski dostanie wyższa pensję? A przynajmniej w roku wyborczym usłyszy obietnice podwyżki?

Polski sukces

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy również mówić o zbliżające się premierze gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon".  

Polska produkcja rzuciła świat na kolana. Zagraniczne media twierdzą wręcz, że to jedna z najlepszych gier na świecie. W TVN24 Biznes i Świat prezesa CD Projekt zapytamy z czego wynika sukces polskiej gry.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane