• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Brytyjczycy wybierają parlament. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: Wyborcy wskażą kto będzie urzędował przy downing Street 10

Brytyjczycy wybierają dziś parlament, a w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się, jak ich decyzje wpłyną na życie polskich imigrantów na Wyspach. Przyglądamy się także wyborom w Polsce i sprawdzamy również, jakie propozycje gospodarcze mają polscy kandydaci na stanowisko prezydenta.

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się wybory parlamentarne, które według sondaży nie dadzą żadnej z partii większości w Izbie Gmin. Głosowanie zakończy się o godzinie 22 i niedługo potem należy spodziewać się pierwszych cząstkowych wyników.

Ważne wybory

W przedwyborczych analizach brytyjskie media podkreślały, że przyszły gabinet stworzy lider tej partii, której uda się w Izbie Gmin zebrać największe poparcie. Zwracano uwagę, że nie musi to być przywódca ugrupowania, które zdobędzie największą liczbę mandatów. Brany jest też pod uwagę scenariusz rządu mniejszościowego.

W TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami sprawdzamy, jak wynik wyborów w Wielkiej Brytanii przełoży się na codzienne życie polskich imigrantów, a także co decyzja Brytyjczyków będzie oznaczała dla przyszłości Unii Europejskiej.

Prezydent a gospodarka

W niedzielę 10 maja będą głosować też Polacy, którzy wybiorą prezydenta. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, co poszczególni kandydaci mówią o gospodarce i jakie są ich pomysły na to, aby nasz kraj rozwijał się szybciej, a pracownikom i przedsiębiorcom żyło się lepiej.

Wojna na Ukrainie

W środę w Mińsku odbyło się spotkanie grupy kontaktowej, które zajmuje się rozwiązaniem konfliktu w Donbasie.

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy najnowsze wydarzenia na wschodzie Ukrainy. A ekspertów pytamy, czy prace przedstawicieli OBWE, Ukrainy i Rosji mogą przynieść pozytywny rezultat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane