• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zamach w Tunezji. Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: W środę doszło w Tunisie do zamachu terrorystycznego na słynne Muzeum Narodowe Bardo

Dwóch Polaków zginęło w zamachu terrorystycznym w Tunezji - poinformował Grzegorz Schetyna, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na antenie TVN24 Biznes i Świat trwa wydanie specjalne, w czasie którego podajemy najnowsze informacje na temat tragicznych wydarzeń, do których doszło wczoraj w Tunisie.

Według szefa MSZ we wczorajszym ataku terrorystycznym na muzeum w stolicy Tunezji zginęło dwóch Polaków, dwóch nadal nie odnaleziono, a 9 kolejnych jest rannych. 

Na antenie TVN24 Biznes i Świat trwa wydanie specjalne, w czasie którego będziemy relacjonować najnowsze wydarzenia z Tunezji. Wraz z ekspertami będziemy rozmawiać o zagrożeniach w tym regionie świata, a także pomocy, której polski rząd udzieli ofiarom i ich rodzinom.

Analizy i komentarze

O godz. 9.00 gościem TVN24 Biznes i Świat będzie dr Przemysław Osiewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po godzinie 10.15 wraz z gośćmi Krzysztofem Liedelem z BBN i Centrum Badań nad Terroryzmem oraz Janem Korsakiem z Polskiej Organizacji Turystycznej. Ekspertów zapytamy, czy nadal warto jeździć do Afryki północnej.

Natomiast o godz. 10.55 będziemy rozmawiać z dr Łukaszem Fyderkiem, specjalistą od Bliskiego Wschodu. Kolejnym gościem w TVN24 Biznes i Świat o godz. 11.0 będzie Wojciech Szewko, ekspert ds. międzynarodowych.

Co jeszcze?

Po godzinie 12.15 będziemy rozmawiać z Robertem Machinkowskim, specjalistą ds. terroryzmy, a 30 minut później o godz. 12.45 gościem naszej anteny będzie prof. Radosław Fiedler z UAM.

O godz. 13.15 porozmawiamy z prezesem Neckermann Polska Krzysztofem Piątkiem na temat turystyki w regionie Afryki północnej. Sytuację w tym kraju będziemy również analizować Sassim Mohamedem Fathimem, prezesem Izby Polsko-Tunezyjskiej.

O 14.40 o bezpieczeństwie w Tunezji będziemy rozmawiać z Grzegorzem Cieślakiem z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Zamach

W środę doszło w Tunisie do zamachu terrorystycznego na słynne Muzeum Narodowe Bardo. Terroryści z karabinami strzelali do zwiedzających muzeum i do ludzi w autobusach zaparkowanych opodal. Zginęły w nim 22 osoby, w tym 20 zagranicznych turystów - wynika z najnowszego bilansu tunezyjskiego MSW. Jest ok. 40 rannych.

Polskie MSZ potwierdziło, że wśród ofiar śmiertelnych na pewno są Polacy. Poinformowano, że wśród zwiedzających muzeum w krytycznym momencie była grupa 36 naszych obywateli. Dokładniejsze dane o ofiarach będą ujawnione po identyfikacji i potwierdzeniu tożsamości ofiar. MSZ ma informacje o 9 rannych polskich obywatelach. Przebywają w dwóch szpitalach, 3 osoby przeszły operacje. Pozostałe mają głównie rany postrzałowe, rany ortopedyczne, są w dobrym stanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane