• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rosja rozpocznie regularną wojnę? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: Rosja może rozpocząć regularną wojnę pod koniec kwietnia lub w maju

Rosja rozpocznie regularną wojnę już pod koniec kwietnia? Czym martwią się Rosjanie? Na czym polega rewolucja w rozliczeniach podatkowych? Na te pytania odpowiadamy dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Rosja może rozpocząć regularną wojnę pod koniec kwietnia lub w maju - ostrzega Jurij Łucenko. Lider prezydenckiej frakcji w ukraińskiej Radzie Najwyższej powołuje się na dane wywiadowcze.

W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się czy słowa Łucenki mogą stać się faktem oraz jak w takiej sytuacji powinny zachować się kraje Unii Europejskiej. Ekspertów będziemy pytać też, czy w związku z tym Polacy mogą czuć się bezpieczni i co nam grozi, gdy dojdzie do eskalacji konfliktu na Ukrainie.

Blokada?

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy również mówić o tym, że Rosja oskarża Ukrainę o wprowadzenie blokady Donbasu i terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów. Zdaniem Moskwy to naruszenie uzgodnionych w Mińsku porozumień rozejmowych.

Wraz z ekspertami przyjrzymy się również najnowszym badaniom Centrum Lewady. Wynika z nich, że wojna jest poza świadomością Rosjan. Mniej niż co trzeci (28 proc.) z nich martwi się konfliktem na Ukrainie. Trzy razy więcej osób (83 proc.) wskazuje, że niepokoi się wzrostem cen.

Rewolucja PIT

W TVN24 Biznes i Świat pokażemy też na czym będzie polega cyfrowa rewolucja w rozliczeniach podatkowych. Teraz to fiskus wypełnił za nas PIT-y. Rozliczenie staje się łatwiejsze, ale jest kilka pułapek. Jakich? Wyjaśnimy.

Co z Izraelem?

Na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy kto ma największe szanse na wygraną w wyborach parlamentarnych w Izraelu. Najbliższe wybory mogą zadecydować nawet o dalszych losach procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Będzie to de facto plebiscyt popularności premiera Benjamina Netanjahu, który rządzi w kraju nieprzerwanie od siedmiu lat i prowadzi twardą politykę wobec Palestyńczyków.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane