• rozwiń

Autostrady, porty i lotniska. Zobacz, co Polska buduje z pomocą unijnych pieniędzy

Autostrady, gazociągi, porty lotnicze. Co Polska może wybudować za unijne fundusze? Odtwórz: Autostrady, gazociągi, porty lotnicze. Co Polska może wybudować za unijne fundusze?
Autostrady, gazociągi, porty lotnicze. Co Polska może wybudować za unijne fundusze? "Źródło: TVN24 BiS"

Powstało niemal 1,4 tys. kilometrów ekspresowych dróg i autostrad, zmodernizowano 8 portów lotniczych, zbudowano ponad 2,5 tys. kilometrów sieci gazociągów - to przykłady wykorzystania pieniędzy, jakie Polska na przestrzeni lat otrzymała z budżetu Unii Europejskiej. Od czasu wejścia do Unii Europejskiej otrzymaliśmy łącznie 138,6 miliarda euro, a do budżetu wpłaciliśmy 45,8 miliarda euro. Skąd takie liczby? Wszystkie państwa składają się na budżet UE, a beneficjentami netto są te kraje, które - ze względu na niższy poziom rozwoju - potrzebują większego wsparcia. Polska największą część wypłat otrzymuje z Funduszu Spójności. Co ważne, to nie są granty, ponieważ do pieniędzy unijnych wymagany jest zazwyczaj wkład własny. Zobacz w TVN24 BiS, jak wydawane są unijne fundusze.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane