• rozwiń

Co kilka sekund nowy prezent. Polacy chętnie kupują przez internet

Co kilka sekund nowy prezent. Polacy chętnie kupują przez internet
Foto: Shutterstock Foto: Zakupy przez internet są w Polsce coraz popularniejsze

Polacy coraz chętniej kupują przez internet. Także, a może szczególnie przed Świętami. To właśnie teraz sklepy - także te internetowe - przeżywają oblężenie. Okazuje się, że w sieci kupujemy coś nawet co kilka sekund.

Jak informuje serwis Allegro, co 10 sekund kupujemy w sieci np. gry na konsole. Co ciekawe, co siedem sekund ktoś kupuje perfumy i wody toaletowe. Drobne AGD i kosmetyki pielęgnacyjne znajdują nabywców co sześć sekund, a zabawki nawet co dwie sekundy. Z podobną częstotliwością sprzedaje się biżuteria damska.

Dobrze znane

Największą popularnością cieszą się takie produkty jak: golarki, szczoteczki elektryczne, prostownice, ekspresy, sokowirówki, perfumy, kosmetyki do makijażu, bransoletki i naszyjniki, portfele, szale, torebki no i oczywiście zabawki.

A ile średnio wydajemy kupując prezenty przez internet? Z badań Allegro wynika, że w najpopularniejszych kategoriach produktów jest to 100 zł. Co ciekawe, kobiety kupują o ok. 12 proc. więcej produktów, ale wydają o blisko połowę mniej niż mężczyźni. W serwisie Polacy kupią 30 mln produktów.

Kupuj bezpiecznie

Aby jednak zakupy przez internet były bezpieczne, warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze: sprawdzić od kogo kupujemy. Warto wybrać takiego sprzedającego, z którym można łatwo się skontaktować.

Po drugie: czytać warunki umowy, którą zawieramy. Każda transakcja przez internet jest bowiem umową między kupującym a sprzedającym. Po trzecie: uważać na wyjątkowo atrakcyjne okazje. Zbyt niska cena za drogi przedmiot powinna wzbudzić czujność.

Warto też pamiętać, że kupując przez internet możemy zwrócić produkt w ciągu 10 dni od otrzymania przesyłki. I to bez podania przyczyny. Od 25 grudnia - ze względu na zmianę przepisów - na zwrot będziemy mieli 14 dni.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane