• rozwiń

Blatter znów prezydentem FIFA? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: Joseph Blatter znów prezydentem FIFA? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Wybór prezydenta FIFA w atmosferze skandalu korupcyjnego, pomysły podatkowe prezydenta elekta Andrzeja Dudy oraz wizyta Davida Camerona w Polsce - to główne tematy piątku w TVN24 Biznes i Świat.

Prezydent FIFA Sepp Blatter mimo burzy po zatrzymaniu i oskarżeniu o korupcję jego współpracowników, może być niemal pewny reelekcji na kolejną kadencję.

Kto będzie rządził w FIFA?

W środę, na dwa dni przed planowanymi na piątek wyborami prezydenta FIFA, siedmiu prominentnych działaczy tej organizacji zostało zatrzymanych w Zurychu na zlecenie wymiaru sprawiedliwości USA i usłyszało zarzuty korupcyjne. Chodzi o kwoty w sumie ponad 100 mln dolarów. Osobne śledztwo Szwajcarów skupia się na nieprawidłowościach przy przyznaniu Rosji i Katarowi praw do organizacji mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat zapytamy ekspertów, czy pomimo skandalu Joseph Blatter zostanie ponownie prezydentem FIFA. Będziemy rozmawiać o szansę na elekcję jego głównego konkurenta, którym jest jordański książę Ali bin Al-Hussein.

Cameron w Polsce

W TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się również wizycie premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona w Polsce. Ekspertów zapytamy, jakie są szanse na to, aby uzyskał poparcie polskiego rządu dla swoim planów dotyczących zmian w funkcjonowaniu UE.

Warto przypomnieć, że Cameron dotąd spotkał się z premierem Holandii Markiem Rutte i prezydentem Francji Francois Hollande'em. Z Warszawy uda się do Berlina na rozmowy z kanclerz Angelą Merkel.

Co z podatkami?

Andrzej Duda, prezydent-elekt chce podnieść poziom kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł. Według ekspertów będzie kosztowało to budżet państwa 12 mld zł rocznie. Duda chce też opodatkowania bankow i hipermarketów. W TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami będziemy rozmawiać na temat tych propozycji oraz ewentualnych konsekwencji wprowadzenia ich w życie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane