• rozwiń

Ile kosztują wyborcze obietnice? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/Maciej Kulczyński, PAP/Tomasz Gzell Foto: Ile wyniesie koszt realizacji wyborczych obietnic?

W niedzielę Polacy wybiorą prezydenta. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, ile będzie kosztowało spełnienie wyborczych obietnic obu kandydatów. Będziemy mówić również o planach przyjęcia przez kraje Unii Europejskiej imigrantów, a także Rosji, która znów straszy atomem.

To już ostatnie dni prezydenckiej kampanii wyborczej. W niedzielę Polacy wybiorą między Bronisławem Komorowski a Andrzejem Dudą. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, ile będą kosztowały obietnice obu kandydatów, a ekspertów spytamy, jakie są szanse na ich realizację.

Rosja grozi

Szef wydziału kontroli zbrojeń w rosyjskim MSZ Michaił Uljanow oświadczył, że Rosja ma prawo rozmieścić broń nuklearną na Półwyspie Krymskim.

Na tą wypowiedź zareagowali szefowie MSZ państw NATO i Ukrainy, którzy we wspólnym oświadczeniu wyrazili "głębokie zaniepokojenie" rosyjskimi deklaracjami na temat ewentualnego rozmieszczenia w przyszłości broni nuklearnej na Półwyspie Krymskim, zaanektowanym w ubiegłym roku przez Rosję.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami będziemy analizować, czy groźby Rosji są realne i co zachodni świat może zrobić, aby zapobiec nuklearnemu konfliktowi.

Co z uchodźcami?

Komisja Europejska opowiedziała się za systemem rozmieszczania uchodźców w różnych krajach UE, tak aby złagodzić skutki fali imigracji w regionie Morza Śródziemnego. Uchodźcy mieliby być rozmieszczani w poszczególnych krajach UE według klucza opartego przede wszystkim na wielkości PKB oraz liczbie ludności, a także poziomie bezrobocia oraz liczbie już przyjętych uchodźców w latach 2010-2014.

Tymczasem Libia ostrzega, że wśród nielegalnych imigrantów mogą być również terroryści. W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiali się nad tym, czy Polska powinna przyjąć uchodźców, a także jakie będą konsekwencje takiej decyzji.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane