• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Zasada dwóch w kokpicie samolotu poprawi bezpieczeństwo? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Dramatyczne ostatnie minuty lotu Airbusa Odtwórz: Dramatyczne ostatnie minuty lotu Airbusa
Foto: PAP/EPA | Video: tvn24 Foto: Dzięki zasadzie dwóch będzie bezpieczniej? | Video: Dramatyczne ostatnie minuty lotu Airbusa

Coraz więcej linii lotniczych wprowadza zasadę gwarantującą, że w kokpicie samolotu muszą być co najmniej dwie osoby. Czy dzięki temu rzeczywiście będzie bezpieczniej? Odpowiedzi będziemy szukać w TVN24 Biznes i Świat.

W reakcji na katastrofę airbusa we francuskich Alpach władze Grupy Lufthansa, do których należał samolot niemieckich tanich linii lotniczych Germanwings, zdecydowały o wprowadzeniu obowiązku stałego przebywania dwóch osób w kokpicie podczas lotu.

Pokłosie katastrofy

Na podobny ruch decydują się kolejne linie lotnicze. Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy wraz z ekspertami zastanawiać się, czy dzięki temu faktycznie zwiększy się bezpieczeństwo lotów, a także czy po katastrofie airbusa pasażerowie będą unikać podróży lotniczych.

Co z Ukrainą?

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy również najważniejsze wydarzenia związane z Ukrainą. Jej prezydent Petro Poroszenko zapowiedział walkę z władzą oligarchów. Jego zdaniem próbują oni wprowadzić w państwie chaos. Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy analizować znaczenie tych słów, a ekspertów zapytamy jakie szanse na zwycięstwo z oligarchami ma prezydent Ukrainy.

Wielkanoc tuż-tuż

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy również sprawdzać, jak przygotować się do Świąt Wielkanocnych i nie zbankrutować. Wraz z ekspertami doradzimy, jak zarządzać swoim portfelem, aby po świętach nie czuć wyrzutów sumienia.

Biznesowe Oscary

Znamy już finalistów nominowanych do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. O "Biznesowych Oscarach" na antenie TVN24 Biznes i Świat opowie dziś Zbigniew Niemczycki, prezes Polskiej Rady Biznesu. Początek rozmowy o godz. 14.40.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane