• rozwiń

Temat: Gospodarka

Radom zamknie lotnisko? Będzie nadzwyczajne spotkanie radnych

Radom zamknie lotnisko? Będzie nadzwyczajne spotkanie radnych
Foto: Wikipedia (CC BY SA 3.0)/ Rafał T Foto: Regularne połączenia lotnicze z Radomia odbywały się tylko przez dwa i pół miesiąca

W poniedziałek 7 grudnia, odbędzie się nadzwyczajna sesja poświęcona lotnisku w Radomiu. Radni chcą rozmawiać o przyszłości portu lotniczego, które boryka się z problemami finansowymi związanymi z brakiem przewoźników zainteresowanych lataniem z Radomia.

Dyskusja na temat konieczności zwołania nadzwyczajnej sesji rady miejskiej odbyła się podczas poniedziałkowego posiedzenia rady. Prezydent Radomia Radosław Witkowski był zdania, że radni powinni się zebrać w późniejszym terminie. 

Ważne rozmowy

- Przedstawiciele spółki Port Lotniczy Radom prowadzą obecnie bardzo ważne rozmowy i nie chciałbym, żeby bliski termin sesji wpłynął na decyzje, które zarząd spółki musi w najbliższym czasie podjąć – stwierdził Witkowski.

Pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji podpisało się siedmiu radnych. Radny Jakub Kowalski z PiS przekonywał, że sprawa jest bardzo pilna, a problem niezwykle istotny dla miasta, dlatego temat lotniska powinien być omówiony jak najszybciej.

Przewodniczy rady miejskiej wyznaczył termin nadzwyczajnej sesji na poniedziałek, 7 grudnia.

Lotnisko bez pasażerów

Regularne połączenia lotnicze z Radomia odbywały się tylko przez dwa i pół miesiąca. Pierwszy lot samolotu pasażerskiego z radomskiego portu odbył się na początku września. Jednak już w październiku - z powodu braku pasażerów - z lotów z Radomia do Pragi wycofał się czeski przewodnik narodowy Czech Airlines. Następnie, w listopadzie, z lotów do Rygi zrezygnowały łotewskie linie Air Baltic.

Port Lotniczy w Radomiu formalnie działa od maja 2014 r. Na początku 2015 r., w związku z brakiem przewoźników chętnych na loty z Radomia i z kłopotami finansowymi spółki, prezydent Radomia zdecydował o tymczasowym wstrzymaniu inwestycji i zakupów na lotnisku. Zapowiedział także restrukturyzację i obniżenie kosztów działalności spółki Port Lotniczy Radom.

Uruchomienie lotniska kosztowało miasto Radom około 120 mln zł. Cywilny port lotniczy powstał na bazie istniejącego tam od lat lotniska wojskowego. Obecnie wojsko korzysta z lotniska na zasadach współużytkowania.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Jojo złodziej Waszych butów
teraz niech Radom założy własne linie lotnicze które będą latały tylko z Radomia i do Radomia, może linie czarterowe do Egiptu, Tunezji, Turcji itp. Do sprzedania jest jeden rządowy Tupolew.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
arlington1
Kto by chcial leciec w Kieleckie no chyba ze do Wloszczowej .Tam przynajmniej jest juz porzadny dworzec kolejowy zbudowany oczywiscie przy ogromnym wsparciu pisowskiego narodu .Ciekawe ile jeszcze durnych pomyslow na swiatowe inwestycje maja polscy prwdziwi parioci.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Szukający drogi
Jak to zamykać jeszcze niedawno słyszałem, że mają rozbudowywać. Wtedy większą liczbę pociotków można będzie zatrudnić na lotnisku bez obowiązku wykonywania pracy.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane