• rozwiń

Ciężar kredytu, ofensywa w Donbasie i rosyjski kosmos. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Ciężar kredytu, ofensywa w Donbasie i rosyjski kosmos. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Frank wystrzelił, a Polacy zadłużeni w tej walucie mogą mieć problem ze spłatą kredytów. Na antenie TVN24 BiŚ odpowiemy na pytania widzów i doradzimy, jak radzić sobie w tej niespodziewanej sytuacji. Przybliżmy też sytuację na Ukrainie, gdzie separatyści znów wzmożyli aktywność. Czy Władimira Putina polecił nasilić ataki? Zastanowimy się też, jak wiele jesteśmy poświęcić ze swojej wolności w walce z terrorystami.

W niedzielę sprawdzimy, czy nasza wolność i prywatność staną się ofiarami wojny z terrorem. Po atakach we Francji władze niektórych krajów zaostrzają kontrole na lotniskach. Pojawiają się głosy, by ograniczyć swobodę podróżowania w ramach strefy Schengen, a brytyjski premier nie wyklucza nawet… blokowania internetowych komunikatorów, bo służby nie mogą przechwycić wiadomości szyfrowanych za ich pośrednictwem.

Czy ograniczanie naszych praw, swobód i wygody można uzasadnić troską o nasze własne bezpieczeństwo? Michał Sznajder zapyta o to Katarzynę Szymielewicz z fundacji Panoptykon i Piotra Niemczyka, były dyrektor Biura Analiz i Informacji UOP.

Papież w Azji

Papież Franciszek podróżuje po Azji. Na Sri Lance spotkał się z przedstawicielami innych religii, a potem pojechał do bastionu chrześcijan w tej części świata - na Filipiny. W sobotę Franciszek będzie w Tacloban, które najbardziej ucierpiało podczas ubiegłorocznego tajfunu. W niedzielę natomiast papież odprawi mszę dla kilku milionów wiernych.

Franciszek odwiedza Filipiny 500 lat od ewangelizacji kraju. Lokalni biskupi mają nadzieję na "duchowy tajfun". Jacy są chrześcijanie w Azji Południowo - Wschodniej? W sobotę o godz. 13:20 opowie o tym prof. Bogdan Góralczyk, były ambasador RP na Filipinach i komentator TVN24 Biznes i Świat.

 

Kosmos w rękach Rosjan

Rosjanie prężą muskuły, a Litwini szkolą partyzantów. Wilno wydaje broszurę, w której radzi, co robić walcząc z potencjalnym okupantem. Czy także w Polsce powinniśmy wiedzieć, co robić, gdy ktoś najedzie nasz kraj? W niedzielę o godz. 14:35 Michał Sznajder będzie o tym rozmawiać z prof. Bogusławem Packiem. Generał w stanie spoczynku odpowiada teraz w MON za inicjatywy proobronne.

Wyciek amoniaku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej sprawił, że amerykańscy astronauci musieli schronić się w rosyjskiej części kompleksu. Tak informuje rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos. NASA natychmiast dementuje i zapewnia, że niebezpieczeństwa nie ma, a ISS to projekt międzynarodowy. Tyle, że ostatnio stacja stała się kolejnym polem rosyjsko - amerykańskich potyczek. W tej chwili tylko Rosjanie dzięki statkom Sojuz mogą zawieźć załogę na orbitę i sprowadzić ją bezpiecznie na Ziemię. A co, jeśli kiedyś konieczne będzie ewakuowanie całej stacji? Jak wygląda taki scenariusz? O godz. 18:00 na te pytania odpowie dr Tomasz Rożek, publicysta naukowy "Gościa Niedzielnego".

Na naszej antenie również seria ciekawych dokumentów.

NIEDZIELA:
08:15 Podróże z pasją - Fiji
10:00 Jak to Zrobić Szybciej
16:15 Zachodnie wybrzeże Ameryki cz.2
20:00 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan cz.3
20:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan cz.4
21:00 Taksówką przez świat cz.2
22:15 13 Czynników, które uratowały Apollo 13 cz.1
23:20 13 Czynników, które uratowały Apollo 13 cz.2

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane