• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Przegląd prasy. Dobra pogoda nakręca sprzedaż. "Obyśmy nadrobili to, co tracimy w niedziele"

Co Polacy sądzą o zakazie handlu w niedziele? Najnowszy sondaż Odtwórz: Co Polacy sądzą o zakazie handlu w niedziele? Najnowszy sondaż
Co Polacy sądzą o zakazie handlu w niedziele? Najnowszy sondaż "Źródło: tvn24"

Już od 4-5 tygodni zapowiada się świetny sezon piwa, lodów i mięsa. Chwilo, trwaj - mówią producenci. Boomu nie ma, ale jest stabilnie rosnąca sprzedaż - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".

"Przegrali z pogodą - tak podsumowywali kilka ostatnich sezonów niektórzy sprzedawcy. Ten poprzedni był wręcz wyjątkowo dotkliwy - jeszcze w maju były nie tylko przymrozki, ale także mrozy, a w kolejnych tygodniach często padało" - czytamy w artykule "Pulsu Biznesu". Ten sezon zapowiada się znacznie lepiej.

Dziennik pisze, że długi weekend majowy to tradycyjny początek sezonu dla browarników, producentów lodów i różnych mięs. W tym roku pierwsze grillowe zapachy rozchodziły się już w kwietniu i sezon trwa już ponad miesiąc. Będą więc produkcyjne, sprzedażowe i konsumpcyjne rekordy - podaje "PB".

- Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to będzie świetny sezon dla małych browarów - mówi dla "Pulsu Biznesu" Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.

Sprzedaż w górę

Według "PB" także najwięksi spodziewają się dobrego sezonu. - Danych sprzedażowych za kwiecień jeszcze nie mamy, ale dobra pogoda i słaby zeszłoroczny kwiecień sprawiają, że spodziewamy się lepszej sprzedaży w tym roku - dodaje Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego.

Krzysztof Woźnica, prezes Zakładów Mięsnych "Silesia", przyznaje, że wraz z piwem ruszyły zwiększone zakupy mięsne. Według niego sprzedaż rozkręca się stopniowo, coraz większy ruch firma notuje od około czterech tygodni.

- Kwiecień był piękny i oby pozwolił nadrobić to, co tracimy przez niehandlowe niedziele - mówi Zbigniew Grycan, właściciel Lodziarni Firmowych "Grycan".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane