• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Z ministerstwa do państwowej spółki. Kolejny transfer

Misiewicz w radzie nadzorczej PGZ. Ze statutu wykreślono zapis o szkoleniach Odtwórz: Misiewicz w radzie nadzorczej PGZ. Ze statutu wykreślono zapis o szkoleniach
Misiewicz w radzie nadzorczej PGZ. Ze statutu wykreślono zapis o szkoleniach

Sebastian Chwałek złożył w niedzielę rezygnację z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - poinformował w poniedziałek resort obrony. Chwałek objął stanowisko wiceprezesa w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

O rezygnacji wiceministra resort obrony poinformował w poniedziałek rano na Twitterze. "Sebastian Chwałek wczoraj złożył rezygnację z funkcji sekretarza stanu w @MON_GOV_PL. Od dziś objął stanowisko wiceprezesa @PGZ_pl" - brzmi wpis resortu obrony.

O powołaniu Chwałka na stanowisko wiceprezesa zarządu PGZ S.A. poinformowała też w poniedziałek Rada Nadzorcza spółki.

"Rada Nadzorcza w wyniku ogłoszonego 20 września 2018 roku postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Spółki wybrała najlepszego kandydata i zgodnie ze statutem spółki skierowała do ministra obrony narodowej wniosek o wyrażenie opinii odnośnie kandydata" - czytamy w komunikacie PGZ.

"Minister Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował przedstawioną przez Radę Nadzorczą PGZ S.A. kandydaturę, w związku z czym z dniem 1 października 2018 roku Sebastian Chwałek objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu PGZ S.A." - dodano.

W listopadzie 2015 roku Chwałek został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, natomiast w maju 2017 r. objął funkcję sekretarza stanu w MSWiA oraz pełnomocnika rządu do spraw repatriacji. Na stanowisko sekretarza stanu w MON został powołany w styczniu 2018 r.




Kolejny transfer z ministerstwa

Przypomnijmy, że od 21 września obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej pełni Witold Słowik, który wcześniej (od listopada 2015 roku) był wiceministrem w resorcie inwestycji i rozwoju. Zastąpił na tym stanowisku Jakuba Skibę, który złożył rezygnację z przyczyn osobistych.

Odchodzący prezes, w przekazanym mediom oświadczeniu, napisał m.in., że podczas swej prezesury zainicjował działania zmierzające do poprawy sytuacji ekonomicznej spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGZ i dalszej konsolidacji sektora zbrojeniowego.

O PGZ

PGZ została utworzona w 2013 r. w ramach konsolidacji przemysłu zbrojeniowego. Jak czytamy na stronie grupy, skupia ona ponad 60 spółek, w których pracuje 17,5 tys. osób. Łącznie ma udziały w ponad stu spółkach i roczne przychody na poziomie 4,5 mld zł.

W skład Grupy wchodzą spółki branż zbrojeniowej, stoczniowej, nowych technologii, finansów i nieruchomości, a także wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane