• rozwiń
  • WIG20 2198.28 +0.69%
  • WIG30 2486.46 +0.66%
  • WIG 57625.19 +0.36%
  • sWIG80 11414.85 -0.13%
  • mWIG40 3654.13 +0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:39

Dostosuj

Przegląd prasy. Bursztynowy szlak dla Chińczyków i Arabów

Przegląd prasy. Bursztynowy szlak dla Chińczyków i Arabów

Zarządzająca nadmorską autostradą Gdańsk Transport Company może zmienić właścicieli. W gronie zainteresowanych są m.in. fundusze chińskie i arabskie – pisze "Puls Biznesu".

AmberOne to bursztynowy szlak autostrady A1, którą na odcinku z Gdańska do Torunia zarządza koncesjonariusz - Gdańsk Transport Company. Akcjonariuszami jest m.in. Skanska, która jest wymieniana na pierwszym miejscu wśród podmiotów przygotowujących się do wyjścia ze spółki. Ma ona 30 proc. akcji, ale z informacji "PB" wynika, że nie wszystkie mogą trafić pod młotek.

Przedstawiciele funduszy inwestycyjnych twierdzą, że jeśli Skanska zdecyduje się na transakcję, to wraz z nią swoje akcje sprzedać może też kilku innych akcjonariuszy. W sumie do nabycie może być około 60 proc. - czytamy w artykule.W gronie zainteresowanych nieoficjalnie wymieniany był m.in. fundusz infrastrukturalny Meridan, który jest akcjonariuszem Autostrady Wielkopolskiej.

Według jednego z przedstawicieli firm działających na autostradowym rynku, wśród potencjalnych nabywców są także firmy oraz fundusze arabskie i chińskie próbujące ulokować kapitał w Europie.

 

Samochodem po Europie. Zobacz, ile zapłacisz na autostradach:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane