• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Chcesz 500 zł na dziecko? Zobacz, jaki wniosek będziesz musiał złożyć

Chcesz 500 zł na dziecko? Zobacz, jaki wniosek będziesz musiał złożyć
Foto: Shutterstock Foto: Program Rodzina 500 plus jest priorytetem dla rządu PiS

Wiemy już, jak wygląda wniosek, który trzeba będzie wypełnić, aby otrzymać świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 plus.

Tak wygląda wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach Programu 500 plus.

Wniosek składa się z kilku części. Na początku osoba, ubiegająca się o dodatek, będzie musiała wpisać swoje dane osobowe takie jak imię, nazwisko, numer PESEL, datę urodzenia, stan cywilny, obywatelstwo i adres. Następnie należy wpisać dane dzieci, na które chce uzyskać dane świadczenie.

Warto jednak pamiętać, że taki wniosek powinno złożyć tylko jedno z uprawnionych rodziców np. ojciec. Jeżeli do urzędu wpłyną wnioski zarówno od ojca, jak i matki to pracownicy budżetówki będą musieli zweryfikować dokumenty, co może w konsekwencji wydłużyć czas, w jakim rodzina otrzyma świadczenie.

Jakie informacje?

W kolejnej części trzeba potwierdzić m.in, że wprowadzone dane są zgodne z prawdą a dzieci, na które ma być dodatek nie są uprawnione do świadczenia wychowawczego na własne dziecko, nie pozostają w związku małżeńskim i nie są umieszczone w "pieczy zastępczej", czyli np. domu pomocy społecznej, placówce opiekuńczo-wychowawczej czy młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Należy także potwierdzić, że nie przysługuje na dziecko świadczenie wychowawcze lub świadczenie o podobnym charakterze za granicą.

Kolejny załącznik, który należy dołączyć do wniosku jest oświadczenie o dochodach osiągniętych w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego.

Priorytetowy projekt

W poniedziałek rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza świadczenie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł brutto na osobę w rodzinie (lub 1200 zł brutto w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko. Sejm zajmie się projektem na najbliższym posiedzeniu, które rozpoczyna się 10 lutego.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
madzia_wyszecka
Dokładnie alimenty nie powinny być wliczane jako dochód!!!bo to nie dochód ale środki na dziecko!!!Nawet do funduszu alimentacyjnego wliczają a mam udokumentowane od komornika że ich nie otrzymuje to jak można doliczać alimenty jako dochód jeżeli ich nie dostaję!!
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
kasia_debska
Przecież skoro pobierasz z funduszu alimenty to wliczają ci się tylko one a nie te przyznane przez sąd.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Tomasz_Wlodarczyk
mnie nurtuje pytanie jak to zrobić żeby dostać to 500 zł mając 2 dzieci do 18 roku życia przecież to możliwe w wypadku tylko bliźniąt ,ponieważ drugie dziecko przestaje być drugim gdy pierwsze kończy 18 wiec nawet przy różnicy wieku 1 roku góra będzie można brać do dorosłości pierwszego dziecka ?
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane