• rozwiń

Ceny paliw lekko w górę. Sprawdź, gdzie najtaniej

Ceny paliw lekko w górę. Sprawdź, gdzie najtaniej Odtwórz: Ceny paliw lekko w górę. Sprawdź, gdzie najtaniej
Foto: Ceny paliw lekko w górę | Video: Ceny paliw lekko w górę. Sprawdź, gdzie najtaniej

Paliwa w Polsce lekko drożeją - wynika z najnowszego zestawienia BM Reflex. Najpopularniejsze rodzaje paliw są w tym tygodniu średnio o kilka groszy droższe na litrze niż przed tygodniem.

I tak, za popularną "95" najwięcej zapłacimy w woj. kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim - średnio 4,71 zł z litr. Z kolei najmniej w Lubuskiem - średnio 4,63 zł za litr. Pb 98 najwięcej kosztuje w woj. warmińsko-mazurskim - średnio 4,97 za litr, a najmniej - 4,75 zł za litr - w woj. mazowieckim. Litr oleju napędowego najdroższy jest w Zachodniopomorskiem - 4,71 zł, a najtańszy w Śląskiem - średnio 4,54 zł.

Z litr autogazu trzeba zapłacić średnio 1,98 zł.

Dla porównania poniżej zestawienie średnich cen sprzed tygodnia:

Dużo ropy

W czwartek ceny ropy na nowojorskiej giełdzie spadają, głównie z powodu dużych zapasów tego surowca w Stanach Zjednoczonych. Za baryłkę ropy Brent w dostawach na maj trzeba zapłacić 56,46 dolarów, natomiast za WTI 49,41.

Jak poinformował w środę amerykański Departament Energii, zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,77 mln baryłek, czyli 1,0 proc., do 471,44 mln baryłek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane