• rozwiń

Ceny gazu. Urząd poinformował o nowej taryfie

URE podjął decyzję w sprawie cen prądu Odtwórz: URE podjął decyzję w sprawie cen prądu
URE podjął decyzję w sprawie cen prądu "Źródło: TVN24 BiS"

Od nowego roku taryfa na gaz dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny spadnie o 2,9 procent. We wtorek zatwierdzono nową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

Zgodnie z decyzją Prezesa URE ceny gazu dla gospodarstw domowych spadną, natomiast stawki opłat abonamentowych pozostaną na niezmienionym poziomie. Według URE dla przeciętnego odbiorcy oznacza to spadek średnich płatności w części rachunku dotyczącej obrotu o 2,6 proc., zarówno dla odbiorców używających gazu wysokometanowego, jak i gazów zaazotowanych. Do obniżki cen przyczyniły się niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energi - wskazał regulator.

5 zł miesięcznie mniej

Nie zmienią się na razie opłaty dystrybucyjne największego dystrybutora gazu - Polskiej Spółki Gazownictwa. "Taryfa tej spółki na razie nie zmieni się, postępowanie administracyjne w tej sprawie jest w toku" - poinformowało URE.

Według szacunków regulatora w sumie spadek rachunków dla odbiorców posiadających umowy kompleksowe i korzystających z oferty PGNiG OD, wyniesie średnio ok. 1,8 proc. w przypadku gazu wysokometanowego. URE wskazało, że spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa, czyli ogrzewających gazem także mieszkania, którzy średnio zapłacą o 5 zł miesięcznie mniej.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane