• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Przesyłki dotrą szybciej, nawet z błędem w adresie. Pierwsze takie centrum w Polsce

Poczta Polska Odtwórz: Poczta Polska
Poczta Polska "Źródło: TVN24 BiS/Poczta Polska"

Ogólnopolskie centrum kompetencyjne Poczty Polskiej wideokodowania przesyłek otworzono w Radomiu. Dzięki niemu listy, które zawierają błędy w adresie, bez opóźnienia trafią do odbiorców.

Centrum w Radomiu ma świadczyć usługi wideokodowania dla wszystkich przesyłek listowych w kraju. Dzięki temu rozwiązaniu - jak podkreślił prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski - instytucja ta chce poprawić jakość świadczonych usług, między innymi terminowość dostarczania przesyłek do odbiorców.

Wideokodowanie to funkcja wspierająca maszynowy rozdział przesyłek. Kiedy maszyna w sortowni nie jest w stanie odczytać adresu, dostarcza obraz takiej przesyłki do wideooperatora w Radomiu. Jego rolą jest przypisanie właściwych danych i odesłanie z powrotem do maszyny sortującej, dzięki czemu jest ona w stanie szybciej przesłać dalej list.

Centrum w Radomiu

Jak podkreślił obecny na uroczystości w Radomiu wicemarszałek Senatu Adam Bielan, o wyborze Radomia jako lokalizacji centrum zdecydowało położenie miasta w centralnej Polsce i coraz lepsze połączenie komunikacyjne z Warszawą oraz innymi miastami.

Według Bielana, w Radomiu, ze względu na większe bezrobocie na południu Mazowsza, łatwiej jest też znaleźć odpowiednie osoby do pracy. W nowo utworzonym centrum pracuje obecnie 5 osób. Docelowo ma być zatrudnionych 40 pracowników.

Ile przesyłek

Obecnie centrum pocztowe w Radomiu obsługuje przesyłki, które trafiają do sortowni w Zabrzu. Docelowo będzie obsługiwało wszystkie węzły w kraju, a tutejsi pracownicy będą kodowali około 3 mln obrazów przesyłek miesięcznie. Według danych Poczty Polskiej 10 procent przesyłek ma błędy w adresach, które należy usunąć, by trafiły one do odbiorców.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane