• rozwiń

Temat: Rozmowa Poranka

Celiński: kultury będą się mieszać, nikt tego nie zatrzyma

Celiński: Ludzie będą się mieszać, nikt tego nie zatrzyma Odtwórz: Celiński: Ludzie będą się mieszać, nikt tego nie zatrzyma
Celiński: Ludzie będą się mieszać, nikt tego nie zatrzyma "Źródło: TVN24 BiS"

- Niechęć do uchodźców, zwłaszcza wzbudzana przez polityków, którzy nie mają dość rozumu, żeby mieć pojęcie dokąd chcą prowadzić kraj w konkurencyjnym świecie i dla których zarządzanie nienawiścią jest dobrym sposobem dla utrzymania władzy, jest rzeczą obrzydliwą - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Andrzej Celiński.

Były opozycjonista w czasach PRL skomentował w ten sposób wpis, jaki w piątek pojawił się na twitterowym koncie PiS. Brzmiał on: "Nie dajcie sobie wmówić, że niechęć do uchodźców to coś złego. Polacy nie są wyjątkiem w Europie". Po kilkunastu minutach wpis zniknął.

Nikt tego nie zatrzyma

Celiński stwierdził, że "mieszanie krwi, mieszanie kultur jest rzeczą pozytywną, a nie negatywną". - Ludzie będą się mieszać w świecie. I tego nikt i żadna polityka nie zahamuje. Lepiej byłoby dla tego świata, dla człowieka, żeby to mieszanie się ludzi przebiegało w możliwie korzystny dla przyszłości sposób - powiedział.

Gość "Rozmowy Poranka zaznaczył również, że "nie da się postawić betonowych granic dla ludzi, którzy migrują w świecie".

"Rozmowa Poranka" w TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godz. 7.15.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane