• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Podrabiany żel do prania. Mógł trafić też do Twojej pralki

Używasz żelu do prania znanego producenta? Mógł być podrobiony Odtwórz: Używasz żelu do prania znanego producenta? Mógł być podrobiony
Foto: CBŚP | Video: CBŚP Foto: Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą | Video: Używasz żelu do prania znanego producenta? Mógł być podrobiony

Kilkaset tysięcy złotych strat dla międzynarodowych koncernów chemicznych, 6 osób zatrzymanych. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie trudnili się produkcją i handlem hurtowymi ilościami podrobionego żelu do prania znanych firm zagranicznych.

Policjanci zatrzymali 6 osób na terenie województwa wielkopolskiego, które były zamieszane w ten proceder. Cztery z nich usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 13,5 tys. litrów żeli do prania w jednej z firm kontrolowanych przez grupę.

"Sprawa rozwojowa"

Jak informuje rzecznik kom. Agnieszka Hamelusz, zatrzymania osób miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego, natomiast w województwach lubelskim, śląskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim przeszukano podmioty gospodarcze mogących mieć związek z działalnością grupy.

Policjanci zabezpieczyli w jednej z firm z województwa wielkopolskiego podrabiane żele do prania, szampony i maszynki do golenia. Wszystko opatrzone znakami towarowymi znanych ogólnoświatowych marek. Wśród zatrzymanych są osoby w wieku od 30 do 55 lat.

Jak ustalili policjanci członkowie grupy narazili na straty międzynarodowe koncerny chemiczne. Mogą one wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli 75 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań - informuje kom. Agnieszka Hamelusz.

Jakie kary?

Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakiem towarowym ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Jednak, jeśli sprawca uczynił sobie z tego źródło dochodu lub chodzi o towar znacznej wartości zagrożenie wzrasta do 5 lat.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej również grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane