• rozwiń

Autosan spóźnił się 20 minut na przetarg. CBA bierze sprawę pod lupę

Kłopoty Autosanu. Polska Grupa Zbrojeniowa: nie ma zagrożenia dla firmy, ma zlecenia Odtwórz: Kłopoty Autosanu. Polska Grupa Zbrojeniowa: nie ma zagrożenia dla firmy, ma zlecenia
Kłopoty Autosanu. Polska Grupa Zbrojeniowa: nie ma zagrożenia dla firmy, ma zlecenia "Źródło: TVN24 Pomorze/ PAP"

Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło analizę przedkontrolną w sprawie firmy Autosan w związku z przetargiem na autokary dla wojska. Polski producent autobusów spóźnił się 20 minut ze złożeniem oferty na warte około 30 mln zł zamówienie.

Według informacji RMF FM, CBA podjęło decyzję z własnej inicjatyw i nie otrzymało w tej sprawie zawiadomienia.
Tymczasem w ubiegłym tygodniu wiceszef MON Bartosz Kownacki, napisał na Twitterze, że CBA i SKW (Służba Kontrwywiadu Wojskowego - red.) zostały powiadomione.
Różne scenariusze

RMF FM donosi, że agenci CBA będą teraz analizować dokumentacje przetargową. Mają pracować na ogólnodostępnych materiałach, ale wystąpią też o dokumenty spółki Autosan. W trakcie tego postępowania planowane są też rozmowy z szefostwem i pracownikami firmy z Sanoka.

Po tej analizie zapadnie decyzja o dalszych krokach. Jeśli będą podstawy, to w grę wchodzi np. wszczęcie kontroli, bądź zawiadomienie do prokuratury.

Kosztowne spóźnienie

W ubiegłą środę radio RMF FM poinformowało, że wskutek opóźnienia władze Autosanu pozbawiły firmę szansy na zdobycie zamówienia od armii wartego prawie 30 mln zł. Chodzi o przetarg na autobusy dla wojska. Autosan starał się o start w przetargu na 18 autobusów, jednak jego ofertę odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane