• rozwiń

Były prezes Orlenu znalazł nowe miejsce pracy. W kolejnej państwowej spółce

Beata Szydło komentuje zmiany w Orlenie Odtwórz: Beata Szydło komentuje zmiany w Orlenie
Beata Szydło komentuje zmiany w Orlenie "Źródło: tvn24"

Były prezes Orlenu znalazł zatrudnienie w kolejnej spółce kontrolowanej przez Skarb Państwa. Wojciech Jasiński tym razem został współpracownikiem Grupy Energa.

Jak poinformował w piątek "Fakt", Wojciech Jasiński od początku maja jest pełnomocnikiem zarządu do spraw operacyjnych w Enerdze i - wedle doniesień dziennika - zarabia miesięcznie 29 tysięcy złotych.

Zatrudnienie w energetycznej spółce byłego szefa Orlenu potwierdził tvn24bis.pl Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Energi. "Pan Wojciech Jasiński jest współpracownikiem Grupy Energa" - poinformował.

"Dzięki temu spółka jest wspierana merytorycznie, korzystając z doświadczenia Pana Wojciecha Jasińskiego w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa, w tym także w sektorze paliwowo-energetycznym" - podkreślił.

Jednocześnie zaznaczył jednak, że "z powodów formalno-prawnych, dotyczących wszystkich współpracowników naszej Grupy, nie może podać szczegółów umowy o współpracy", w tym informacji o wynagrodzeniu.

Były prezes Orlenu

Przypomnijmy, że Wojciech Jasiński to wieloletni polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Przez ponad dwa lata był prezesem Orlenu. Z tej funkcji został jednak odwołany w lutym przez radę nadzorczą giganta paliwowego.

W tym czasie sporo zarobił. Tylko w 2017 roku na jego konto wpłynęły łącznie 2 miliony i 786 tysięcy złotych, czyli średnio 232 tysiące złotych miesięcznej pensji. Na tę kwotę złożyło się wynagrodzenie w wysokości 1,2 mln zł oraz premia za rok poprzedni (2016) w wysokości niemal 1,6 mln zł.

W przeszłości Wojciech Jasiński był także ministrem skarbu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
marekego
A za pół roku następny przeskok i następna gigantyczna odprawa. I tak w kółko zamiana miejsc, a głupi naród niech płaci za dobrą zmianę.
  • 11
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane