• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Sześć ofert na dokończenie ekspresówki po Włochach. Wszystkie znacznie powyżej budżetu

Autostrady kontra ekspresówki Odtwórz: Autostrady kontra ekspresówki
Autostrady kontra ekspresówki "Źródło: TVN Turbo"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy odcinka drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Wszystkie przekraczają zakładany budżet inwestycji.

Z pierwszym wykonawcą - firmą Impresa Pizzarotti - umowa została rozwiązana.

"Włoska firma nie realizowała zapisów kontraktowych. Wykonawca nie wypełniał zapisów dotyczących realizacji umów, w tym postępu robót zgodnego z harmonogramem oraz nie regulował płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów" - wskazała GDDKiA.

S5 w Kujawsko-Pomorskiem

W czerwcu drogowcy odstąpili od umów z wykonawcą. Potrzebny był nowy przetarg, który ogłoszono w sierpniu.

W przetargu oferty złożyło sześć firm: Polaqua - 556 milionów złotych, PORR - 465 milionów złotych, Strabag - 452 miliony złotych, Konsorcjum firm Trakcja PRKiI (lider) i Masfalt (partner) - 415 milionów złotych, Budimex - 381 milionów złotych, Konsorcjum firm Kobylarnia (lider) i Mirbud - 359 milionów złotych.

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 300 milionów złotych.

Odcinek Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ jest jednym z trzech odcinków przyszłej S5 w województwie kujawsko-pomorskim w przypadku których bydgoski oddział GDDKiA w czerwcu rozwiązał umowy z firmą Impresa Pizzarotti.

Oferty na dokończenie pozostałych dwóch odcinków S5 - Nowe Marzy Świecie (23,3 kilometra) i Świecie Południe - Bydgoszcz Północ (22,4 kilometra) mają zostać otwarte 26 listopada.

Droga ekspresowa S5 w województwie kujawsko-pomorskim będzie miała prawie 130 kilometrów. Cała inwestycja została podzielona na siedem odcinków. Na czterech odcinkach prace trwają.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
SoundFX
Wychodzi na to że za PiS-u będziemy mieli budowane drogi najdrożej w Europie. O ile w ogóle będą budowane nowe... Trzeba przypomnieć że obecnie, w większości, to są zaledwie dokończnia prac, które się ślimaczą w nieskończoność.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane