• rozwiń

Temat: Wybory, pieniądze, obietnice

Budżet w ogniu kampanii. "Udało się zapanować nad hulaszczym trybem"

Budżet w ogniu kampanii. "Udało się zapanować na hulaszczym trybem" Odtwórz: Budżet w ogniu kampanii. "Udało się zapanować na hulaszczym trybem"
Foto: TVN24BiŚ | Video: tvn24 Foto: Gośćmi programu "Wybory, pieniądze, obietnice" byli Stanisław Gomułka oraz Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek | Video: Budżet w ogniu kampanii. "Udało się zapanować na hulaszczym trybem"

- Mimo, że jest okres wyborczy udało się zapanować nad hulaszczym trybem przygotowywania budżetu - ocenia Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan. W projekcie budżetu na 2016 rok przyjętym przez rząd zapisano 900 mln zł na restrukturyzację górnictwa, 2 mld na odmrożenie płac w budżetówce. Ponadto pojawią się jednorazowe dodatki dla niektórych emerytów i rencistów, nastąpi także podniesienie wydatków na obronę do 2 proc. PKB. Do 2,8 proc. PKB wzrośnie jednak deficyt budżetowy. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club zwraca uwagę, że w ten sposób rząd "odszedł od zapowiadanej ścieżki obniżeń deficytu finansów publicznych".

Program "Wybory, pieniądze, obietnice", w którym analizujemy obietnice wyborcze wszystkich partii politycznych, od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane